>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/11/2003

Українські парламентарі завтра у Варшаві обговорюватимуть текст спільної заяви щодо волинських подій

Завтра у Варшаві має відбутися зустріч української парламентської робочої групи з депутатами польського Сейму, де буде обговорено проект спільної заяви щодо волинських подій. Про це повідомив член групи, народний депутат України, голова Волинської організації УНП Борис ЗАГРЕВА. До складу групи, повідомив він, увійшло п’ятеро народних депутатів України, серед яких пп. ЖУЛИНСЬКИЙ, ШКІЛЬ, БИЧКОВ, КИРОЯНЦ.
Рішення про делегування групи було прийнято вчора, під час чергового засідання робочої комісії, очолюваної віце-спікером Олександром ЗІНЧЕНКОМ, яка працює над погодженням заяви, що її Польща пропонує ухвалити як спільну заяву українського та польського парламентів. Заява стосується україно-польських відносин і, зокрема, волинських подій 1943 року. Як повідомив Борис ЗАГРЕВА, учора ним та Василем ЧЕРВОНІЄМ були представлені членам комісії додаткові матеріали щодо волинських подій.
За словами Бориса ЗАГРЕВИ, “проект заяви, поданий депутатами польського Сейму, на сьогодні не влаштовує українську сторону, тому ми виїжджаємо до Варшави, аби уникнути таких проблемних висловів, як, наприклад, “геноцид” на означення дій українців щодо поляків на Волині”. "Ми категорично проти таких оцінок, зокрема, депутати від Волині – я, Василь Червоній, член фракції НДП Сергій Шевчук”, - каже Борис ЗАГРЕВА. На його переконання, “є надія, що ми знайдемо компромісний варіант рішення, але якщо в цьому буде зацікавлена польська сторона”.
Депутат зазначив що, “Польща має інститут, що вивчає ці проблеми, і вона готова зі свого боку представляти бачення волинського питання”. “Україна ж не виділяла коштів для таких досліджень, отже, нами проблема не вивчена, і тому будь-які оцінки з нашого боку будуть передчасними. Ми хочемо вивчити в першу чергу архіви. А матеріали, які ми вже маємо, говорять, що не все так однозначно, як представляє польська сторона”, - зазначив Борис ЗАГРЕВА.
“Ми б хотіли утриматися від будь-яких оцінок (як дій української, так і дій польської сторони). Моя позиція – якщо і робити якість спільні заяви парламентів двох країн, присвячених цій даті, то тільки схилити голови в пам’ять про тих, хто загинув у ті роки. Як, до речі, було й в усі попередні роки”, -- вважає Борис ЗАГРЕВА.

Версія для друку На першу сторінку