Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


02/27/200407:05 PM

Заява Центрального Проводу Української Народної Партії у зв’язку з порушенням законності державними органами у сфері зовнішньої політики України

24 лютого цього року радника-посланника Б.Соколовського, який є активістом Української Народної Партії, було повідомлено про його звільнення з роботи в Міністерстві закордонних справ України ще 30 грудня минулого року, тобто з порушенням чинного законодавства України. Є всі підстави стверджувати те, що дійсною причиною звільнення є його державницькі політичні переконання. Безперечно, що свої права він буде захищати у встановлену законом порядку.

Цей факт не є поодиноким прикладом порушення прав громадянина України. Він відбиває загальну проблему, яка потребує уваги усього українського суспільства. Масові порушення законодавства, утиски і переслідування за політичними мотивами, що розпочалися в Україні під час та після президентських виборів 1999 року, стали повсякденною практикою правлячого режиму. Це свавілля не могло не заторкнути й зовнішньополітичного відомства України. Незаконні дострокові відкликання дипломатів із закордонних відряджень всупереч національним інтересам України, багатомісячні поневіряння в очікуванні працевлаштування цих фахівців з чітко вираженим активним національно-патріотичним світоглядом, блокування їх кар’єрного росту стали невід’ємною реальністю і в Міністерстві закордонних справ України. Ні для кого не є таємницею, що порушення прав українських дипломатів відбувається внаслідок політичного тиску, який чинить на Міністерство Адміністрація Президента.

Нехтування законами України стало характерною рисою діяльності й Президента України та окремих високих посадовців на зовнішньополітичному полі. Глава Української держави став головою в СНД, в якій Україна не має членства. Український президент забезпечує за рахунок українських платників податків існування та діяльність цієї міжнародної структури, в рамках якої не було розв’язано жодної принципово важливої для України проблеми. Перший віце-прем’єр України всупереч вимогам чинного законодавства України підписує Угоду про ЄЕП до того, як щодо неї визначився Уряд України. Верховна Рада України ще не ратифікувала цієї Угоди, а вже весь державний механізм України повним ходом працює над підготовкою понад 100 документів на виконання її положень. Чи бачив хтось подібну оперативність у підготовці України до інтеграції в Євросоюз?

На підвищення мінімальних зарплат та поліпшення становища пенсіонерів Уряд не знаходить коштів, а на цю антизаконну діяльність вони щедро виділяються. Таке нецільове розтринькування бюджетних коштів може знайти відповідну кваліфікацію в Кримінальному Кодексі України. Цей перелік прикладів беззаконня та ігнорування національних інтересів України можна продовжити.

Українська Народна Партія вважає, що прийшов час покласти край такому беззаконню. Це має стати не лише предметом розгляду відповідних комісій Верховної Ради України, а й Генеральної Прокуратури України. Ті, хто порушує закони, мають понести відповідальність.

Українська Народна Партія закликає громадян України до активного прояву громадянської позиції, щоб цей час наступив якомога швидше.

Звертаємося окремо до державних службовців України із закликом чесно і гідно виконувати свої обовязки в рамках закону, а не прислужувати злочиному режиму, час якого закінчується.

27 лютого 2004 року


Версія для друку На першу сторінку