Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/03/200704:32 PM

Борис КОЖИН: «Будівництво житла для відставних моряків у Севастополі – ознака того, що Російська Федерація почала реалізовувати комплексну програму перебування свого Чорноморського флоту в Криму»
«Російський Чорноморський флот не збирається залишати територію України після 2017 року, це стало зрозуміло після того, як керівництво ВМФ Росії прийняло рішення не відправляти відставних моряків в Росію, а будувати житло для них в Севастополі», - заявив представник Української народної партії, перший командувач Військово-Морських Сил України, віце-адмірал Борис КОЖИН. Так він прокоментував заяву заступника командуючого Чорноморським флотом Росії В’ячеслава КІМА, в якій оприлюднено інформацію, що Російська федерація планує завершити будівництво будинків у Севастополі, квартири у яких будуть передані російським морякам.
«Керівництво Чорноморського флоту Росії пішло всупереч власній Раді Федерації, депутати якої рекомендували відставникам, які прибули на службу в Крим після 1998 року, надавати житло на території України», - зазначив віце-адмірал українського флоту. На його думку, будівництво нового житла для російських моряків у Севастополі – черговий крок для обґрунтування причин, чому Кремль буде вимагати пролонгації договору про оренду Росією військово-морської бази в Севастополі, мовляв – будинки побудували, інфраструктуру зробили, тому маємо всі права залишитися.
На думку Бориса КОЖИНА, "у самому факті будівництва житла для військовослужбовців немає нічого крамольного". Однак "небезпека криється в чинному українському законодавстві, згідно з яким російські військовослужбовці, прослуживши на території України понад 5 років, можуть отримати українське громадянство, а Україна в такий спосіб – обов'язок утримувати "чужих" пенсіонерів".
Виходом з ситуації Борис КОЖИН вважає ухвалення парламентом закону, згідно з яким би "військовослужбовці інших держав, що проходять службу на території України понад 5 років, не ставали громадянами України, а після закінчення терміну перебування на службі в Україні поверталися додому".


Версія для друку На першу сторінку