Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


05/25/200705:03 PM

Юрій КОСТЕНКО вважає, що `партії війни` в обох таборах `ховаються за спини лідерів країни`

„Якщо переможе сценарій „війни” при розв’язанні політичної кризи, то повну юридичну відповідальність за його наслідки за будь-яких обставин нестимуть Президент та прем’єр”, -- заявив один із лідерів „Української Правиці”, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Водночас, за його словами, "„партії війни” в обох таборах – одну з яких очолює спікер Ради Олександр МОРОЗ, а другу – радикальна Юлія ТИМОШЕНКО, -- уникнуть відповідальності, сховавшись за спинами лідерів країни”, -- упевнений лідер УНП.
Спікер, який „не дає прем’єру досягти компромісних домовленостей з Президентом, взагалі мав би відігравати роль фактору стримування”, вважає КОСТЕНКО. Однак, за словами лідера УНП, „МОРОЗ усунувся від мирного врегулювання кризи, продемонструвавши, що крісло для нього важливіше за мир в країні та існування держави”.
„Силовий сценарій” „сам по собі не має сенсу, оскільки нічого не вирішує”, -- упевнений лідер УНП. Він вважає, що „чим би не закінчилися найгірші чвари, все одно доведеться сідати за стіл переговорів та домовлятися про дострокові вибори, -- будь-які -- парламентські, президентські, органів влади всіх рівнів”. Бо все інше – „уже не демократія, а диктатура, -- про це переконливо свідчать історичні приклади ”, -- зауважує КОСТЕНКО. За його словами, дострокові парламентські вибори „мають відбутися”, оскільки „вони принесуть нову якість влади”.
Щось схоже на нинішню ситуацію „відбувалося під час президентських виборів 2004 року, коли „партія війни” в Комітеті національного порятунку щоденно закликала що-небудь штурмувати”, згадує КОСТЕНКО. За його словами, „єдиним шляхом стримування було нагадування, що після стрілянини все одно доведеться в демократичний спосіб вирішувати питання проведення виборів Президента”. Зрозуміло, що аналогічні події відбувалися тоді й у таборі „біло-блакитних”, каже КОСТЕНКО.


Версія для друку На першу сторінку