12/23/2005
Валерій АСАДЧЕВ вважає, що запобігти негативним наслідкам прийняття закону №3207 (зміни до Конституції) може лише нова Конституція
Три причини негативного ставлення фракції Української народної партії та її голосування “проти” винесених сьогодні на голосування конституційних змін (законопроект №3207) назвав народний депутат України, уповноважений представник фракції Української народної партії Валерій АСАДЧЕВ: “По-перше, келейність прийняття цих змін, яка проявляється в тому, що про них нічого не знають ні громадяни, ні представники місцевого самоврядування. По-друге, введення норм, які руйнують територіальну основу України. По-третє, руйнування фінансової основи місцевого самоврядування”. Як відомо, Верховна Рада 328-а голосами ухвалила сьогодні передбачені законопроектом №3207 конституційні зміни.
“З прийняттям законопроекту “Про зміни до Конституції України” №3207 повністю зруйноване Конституційне поле України”, - зазначає Валерій АСАДЧЕВ. Зокрема, він підкреслює, що “після прийняття змін, для того, щоб змінити територіальний устрій України, необхідно буде набрати 226 голосів депутатів. Натомість у діючій Конституції для зміни територіального устрою вимагалося провести спеціальну процедуру та отримати 300 депутатських голосів в підтримку”. Таке “полегшення”, на переконання Валерія АСАДЧЕВА, “є руйнівним”.
“Проголосовані конституційні зміни руйнують також місцеве самоврядування через введені фінансові обмеження для них”, - наголошує депутат і повідомляє, що “тільки-но норма про те, що держава формує дохідну частину місцевих бюджетів за мінімальними податками набуде чинності, то на практиці відбуватиметься таким чином: стабільної дохідної частини в місцевих бюджетах не буде, а держава щороку формуватиме їх законом про бюджет. Причому – у мінімальних рівнях, що знищить будь-яку мотивацію для місцевих органів влади працювати для поповнення своєї дохідної частини”. Валерій АСАДЧЕВ підкреслює, що наслідком цього стане “відсутність матеріальної основи під розвиток місцевого самоврядування”.
Для того, щоб запобігти негативним наслідкам прийняття цих змін, на переконання депутата, “Президент має ініціювати прийняття нової редакції Конституції, яка буде спрямована на децентралізацію влади, але при цьому зможе збалансувати всі системи управління на центральному рівні”. Важливим, з його точки зору, є також введення норми про те, щоб “після прийняття на референдумі нової Конституції заборонити вносити будь-які зміни в неї принаймні на 25 років”.
|