>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


02/03/2006

ВОЛИНЬ. Луцька громада хоче запобігти нецільовому використанню 4-х мільйонів гривень з Держбюджету, призначених на збереження Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк»

Під такою назвою у Луцькому прес-клубі реформ відбувся «круглий стіл», участь у якому взяли член Бюджетного комітету Верховної Ради України, кандидат у народні депутати від Українського Народного Блоку Костенка і Плюща Борис ЗАГРЕВА, кандидат на посаду Луцького міського голови від УНБ КП Євген МЕЛЬНИК, історики, архітектори, представники влади, громадських організацій та засоби масової інформації.

Предметом обговорення учасниками «круглого столу» стало виділення з Держбюджету субвенції у розмірі 4 мільйонів гривень на збереження та впорядкування Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк». Це стало можливим завдяки зусиллям фракції Української народної партії та члена Бюджетного комітету, народного депутата України Бориса ЗАГРЕВИ. Така сума виділена державою для Луцька вперше. Для порівняння, весь бюджет заповідника за 2005 рік складав лише біля 100 тисяч гривень.

Сьогодні 4 мільйони уже розподілені, проте за існуючим документом, підписаним головним спеціалістом з питань реставрації та реконструкції історичної забудови П.ТРОНЕВИЧЕМ, неможливо зрозуміти необхідність виділення саме такої суми на відповідний об’єкт чи проектні роботи. Зважаючи на можливе нецільове використання коштів, учасники «круглого столу» дійшли згоди щодо необхідності створення організаційного комітету, членами якого стали б провідні фахівці, громадські організації та журналісти і який би взяв на себе повноваження відбору рекомендацій і контролю за використанням коштів. Учасники «круглого столу» вирішили доручити очолити комітет ініціатору ідеї виділення коштів Євгену МЕЛЬНИКУ. Він вважає, що в першу чергу необхідно провести опитування громадян, що, на їх думку, потребує першочергової реставрації, після чого оголосити відкритий тендер для проведення відновлюваних робіт.

Такий формат роботи буде запропоновано і мешканцям міста Володимир-Волинський, адже на це місто субвенція складає 2 мільйони гривень.

Виділені державою кошти повинні бути реалізовані протягом бюджетного року. Тому створений Громадський комітет розпочне роботу вже з понеділка, 6 лютого. Передбачається широке залучення місцевих спеціалістів.

Сьогодні реконструкції потребують багато об’єктів заповідника. Це і Замок Любарта, в якому вперше відбувся європейський з’їзд монархів, церква Іоана Богослова на території замку, Хрестовоздвиженська церква, будинок Пузин, вулиці Караїмська та Йови Конзелевича, будинок родини Косачів та ін. Зрозуміло, що виділених коштів на відновлення всіх об’єктів не вистачить. У зв’язку з цим Борис ЗАГРЕВА запропонував відродити насамперед церкву Іоана Богослова.

Історик Володимир ПРИШЛЯК наголосив, що кафедральний собор Іоана Богослова був справжньою окрасою міста ще з 12 століття. Тому він готовий підтримати цю ідею і долучитися до справи, але реконструкція повинна бути проведена грамотно, з дотриманням усіх умов і стилю епохи.


Версія для друку На першу сторінку