>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


12/30/200412:49 PM

Центральний провід Української народної партії підбив попередні підсумки участі партії у президентській кампанії

Цифри, які віддзеркалюють участь Української народної партії на президентських виборах у команді Віктора ЮЩЕНКА, було названо лідером УНП Юрієм КОСТЕНКОМ під час останнього в цьому році засідання Центрального проводу партії. Кадровий внесок УНП – близько 20 тисяч членів дільничних комісій та ТВК, а також 7 тисяч українських спостерігачів під час голосування 26 грудня. Окрім того, партія ініціювала приїзд на цей день 2-х тисяч міжнародних спостерігачів (у тому числі 1100 – з Польщі). Силами УНП випущено друком та розповсюджено понад 30 мільйонів примірників спецвипусків партійних видань, присвячених виборам. Юрій КОСТЕНКО особливо відзначив роль десятків тисяч членів партії, які працювали як агітатори в селах та райцентрах.

“Наша партія не так боролися за “місця в президії”, як тягла “чорну” роботу “внизу” – тому що крім нас на рівні села чи навіть району її робити було нікому, бо інші партії не мали структур, щоб дійти до виборця. У період інформаційної блокади та розгулу адмінресурсу особисте спілкування з людьми було єдиною можливістю транспортувати інформацію про Ющенка, його програму та нейтралізувати брехню, що була возведена в ранг державної інформаційної політики. Тому я хочу окремо подякувати партійцям, котрі в тих умовах доносили до людей слово правди, яке – без перебільшення – й спричинило перелом у виборчій кампанії”, - зазначив під час засідання Центрального проводу УНП Юрій КОСТЕНКО.

Він відзначив, що “партія взяла політичну відповідальність за досить складні на момент старту виборчої кампанії центральні регіони країни, які, за прогнозами штабу, і мали визначити остаточні результати виборів”. Зокрема, результат Віктора ЮЩЕНКА у “третьому турі” в Київській області склав 82,7%, у Полтавській – 66%, у Черкаській – 79,1%. Окрім того, УНП відповідала також за дві південні області – Миколаївську та Херсонську. У Миколаївській області за лідера опозиції проголосувало 27,72% (у 2002 р. “Наша Україна” отримала 5,9%), у Херсонській – 43,43% (“Нашу Україну” у 2002 р. підтримали 12%).

Було також відзначено висунуту ще у 2002 році лідером Української народної партії ініціативу щодо створення широкого демократичного об’єднання для підтримки Віктора Ющенка, куди б увійшли Блок Тимошенко та Соцпартія. Як відомо, Юрій КОСТЕНКО від імені Віктора ЮЩЕНКА вів ці переговори, які завершилися створенням на початку липня 2004 р. Коаліції “Сила народу”. “Я досі вважаю, що був правий, обстоюючи необхідність виходу на вибори ЮЩЕНКА і ТИМОШЕНКО в одній команді. Час показав, що я був правий і щодо МОРОЗА – як не уникав лідер соціалістів союзу з ЮЩЕНКОМ, однак політичні реалії, про які я казав два роки тому, - що на виборах 2004 року можна бути або в таборі демократичної опозиції з лідером ЮЩЕНКОМ, або в таборі влади – виявилися сильнішими”, - підбив підсумок Юрій КОСТЕНКО.

Центральний провід УНП констатував реалізацію завдання, поставленого попереднім партійним з’їздом 20 грудня 2003 р., на якому було вирішено підтримати кандидатуру Віктора ЮЩЕНКА – привести до влади президента від демократичних сил.


Версія для друку На першу сторінку