>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


05/24/200706:07 PM

Іван ЗАЄЦЬ: «Закладення пам`ятка Симону Петлюрі в Полтаві – це повернення шевченківського українського духу на Лівобережжя України»
23 травня в Полтаві, поблизу приміщення облдержадміністрації, відбулося урочисте закладення пам'ятного каменя на місці майбутнього пам'ятника видатному полтавцеві, борцеві за незалежність України, Головному отаману військ Української Народної Республіки, Голові Директорії УНР, журналісту, публіцисту і літературному критику Симонові Петлюрі. В урочистостях узяв участь перший заступник голови Української народної партії, народний депутат України І-ІV скликань Іван ЗАЄЦЬ.
Закладення каменя було приурочене до річниці від дня народження Симона Петлюри. В акції взяли участь представники політичних партій і громадських організацій, народні депутати України і депутати місцевих рад, посадовці облдержадміністрації та обласної ради, численні полтавці. Кілька десятків прихильників КПУ і Партії регіонів протестували проти закладення пам'ятного каменя, провокуючи бійки та намагаючись повалити кам’яну стелу.
Міськрада Полтави раніше заявляла, що не виділяла земельної ділянки для розміщення пам'ятного знака і вважає його встановлення незаконним. Натомість голова облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ, виступаючи на мітингу наголосив, що зведення пам'ятника Симонові Петлюрі передбачено Указом Президента „Про увічнення пам'яті видатних діячів Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки", виданим ще 16 травня 2005 року. “Я був і залишаюся прихильником спорудження пам’ятника. Петлюра не був безпомилковим, але він свідомо виступав за Соборну Україну”, – сказав В.АСАДЧЕВ.
Особливо бурхливо противники встановлення пам’ятного знаку зустріли виступ на мітингу Івана ЗАЙЦЯ, який вказав на визначне місце Симона Петлюри в історії української державності та відзначив, що відродження пам’яті про події й діячів епохи національно-визвольних змагань починаються на Лівобережжі саме з Полтави. "Нинішня подія – це повернення шевченківського українського духу на Лівобережжя України", - наголосив Іван ЗАЄЦЬ.
На думку голови Полтавської обласної організації Української народної партії, керівника апарату Полтавської ОДА Сергія СОЛОВ’Я, встановлення пам'ятного знака – це „державницька, а не політична акція”. "Для мене як для державного чиновника є ганьбою, що на батьківщині Петлюри досі не встановлений хоча б невеликий пам'ятний знак”, – зауважив С.СОЛОВЕЙ.
Священнослужителі Української Православної Церкви Київського патріархату освятили місце майбутнього пам’ятника і провели молебень.
Валерій АСАДЧЕВ зазначив, що відкриття першого в Україні пам’ятника Симону Петлюрі стане подією всеукраїнського масштабу, а також пообіцяв, що найближчим часом будуть увічнені імена інших видатних полтавців, зокрема, Раїси Кириченко та Володимира Вернадського.

Довідково. Головний отаман військ Української Народної Республіки, голова Директорії УНР, публіцист Симон Петлюра народився в Полтаві 23 травня 1876 року. У 1900 році вступив до Революційної української партії (РУП). Був одним із засновників і лідерів Української соціал-демократичної партії (УСДП). Входив до числа організаторів Центральної ради (1917) і Директорії (1918), яку він очолив у лютому 1919 року. У 1920 році емігрував, 25 травня 1926 року був убитий у Парижі радянським агентом.


Версія для друку На першу сторінку