контактна інформація:
01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А
|
|
02/08/2005
Павло МОВЧАН: “Ми зробили вибір, а тепер повинні продовжувати цей вибір через пропозиції, через укази, через формування, через думки самого В.ЮЩЕНКА”
Радіо “Свобода”, 31 січня 2005 р.
Василь ЗІЛГАЛОВ: (…) Ми продовжуємо обговорювати нові проблеми організації нової української влади. (…) Як нова українська влада і політики, що її уособлюватимуть сьогодні, будуть наближатися до інтересів пересічних громадян України. (…)
Гості: Андрій Шкіль - народний депутат України, член Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, фракція Блоку Юлії Тимошенко; Павло Мовчан - народний депутат України, член Комітету з питань культури і духовності, фракція “Наша Україна”. (…)
Пане Мовчан, як Ви вважаєте, чи впливає ця особиста трагедія Віктора Андрійовича (смерть мами) на перебіг ситуації політичної, формування уряду. (…)
Павло МОВЧАН: (…) Втрата близької людини, особливо матері, це як розбирання муру довкола тебе. Гуркович сказав про те, що далі велике ніщо за твоєю спиною, коли втрачаєш матір. Це дійсно величезна втрата, але не треба забувати, що ця втрата спричинена тим замахом на життя, яке було вчинено на Віктора Андрійовича в ті дні, коли ми всі з тривогою стежили за станом його здоров’я. (…) І за це треба притягати до відповідальності. (…)
Смерть матері Віктора Андрійовича – це, я б сказав, перший такий дзвінок, щоб ми вживали всіх необхідних засобів, передовсім захисту Президента. І думати про це треба всім. Друге – це ми прикликати маємо до справедливого суду над тими злочинцями, які вчинили цей замах. Замах був не тільки на Віктора Андрійовича, на всіх його близьких, і, передовсім, на його маму. (…)
СЛУХАЧ: (…) Скажіть будь ласка, нас тривожить, ми просто не можемо пояснити, як це частина “Нашої України” виступила проти свого лідера? Як таке може бути, що такі люди, як Роман Безсмертний опиняються в штабі Ющенка? (…)
Павло МОВЧАН: (…) Це, як кажуть, соратники. Вони мають право на свою думку, але будь ласка, висловлюйте, як свою приватну думку, не говоріть ніколи від імені, не кажіть від того, сегменту, який називається “Нашою Україною”, від тих політичних сил, до яких причетний був Роман Петрович.
Я шкодую, що це сталося, але переконаний, що в нього стане розуму для того, щоб усвідомити свою помилку, і більше таких помилок не робити, бо кожне слово відгукується в серцях тих, хто відстоював Україну, хто був на майданах, хто виборював Україну, перспективу разом із нашим Президентом І тому має бути єдність, спільність думання і відповідальність єдина. Це єдиний спосіб для того, щоб уникнути будь-яких різних тлумачень і різних підходів до однієї і тієї ж проблеми – формування уряду.
Довіра Президента, Президент зробив вибір, його треба підтримати. Ми зробили вибір в Україні, а тепер ми повинні продовжувати цей вибір через пропозиції, через укази, через формування, через думки самого Віктора Андрійовича. (…)
Андрій ШКІЛЬ: (…) Я скажу відверто, що тут треба просто мати елементарну, звичаєву совість. Я не знаю, наскільки це до політики мало відношення за Кучми, за попереднього режиму, але я думаю, що (…) це була не мораль, не совісний вчинок Романа Безсмертного.
Якщо ти не віриш своєму лідеру, то, будь ласка, в тебе є вибір зробити застереження і відійти або відійти, а потім зробити застереження, а не привертати до себе увагу, очікуючи, що прийдуть і заспокоять і, можливо, за це щось запропонують. (…)
СЛУХАЧКА: (…) Почувши, що нашому головному вампіру України - Кучмі хочуть дати такі пільги, то просто волосся стає дибки. За що?! За те, що розікрав, ”прихватизував” все, що міг?! За те, що розбомбили сільське господарство?! (…)
Павло МОВЧАН: (…) Тут справа не лише за урядом чи тимчасово виконуючим, (…) справа ще й за ВР. (…) Ви знаєте, що у ВР є близько 10 проектів щодо місця у суспільному житті колишнього Президента України Кучми. Я думаю, що ми (…) винесемо абсолютно чіткий вердикт. (…)
Василь ЗІЛГАЛОВ: Пане Шкіль, як Ви вважаєте, чи керівник вашої партії, вашої фракції у парламенті мусить також прореагувати на ці сьогоднішні обурення з приводу рішення попереднього в.о. прем’єр-міністра щодо другого Президента України?
Андрій ШКІЛЬ: Я думаю, що Ю.Тимошенко дасть оцінку діяльності Азарова тоді, коли вже буде обрана прем’єр-міністром, бо зараз вона в.о. і повинна розібратися в тому, що було зроблено, щоб потім зробити відповідні висновки.
Цей крок Азарова один із, бо тут багато є ще питань до його діяльності не тільки як до віце-прем’єра першого при Януковичу, але й як в.о. прем’єр-міністра після того, як уряд Януковича був відправлений у відставку. (…)
Я хотів би ще одне зробити застереження. Була постанова ВР про те, що залишати Президенту України. В тій постанові було залишено Кравчукові одного охоронця і ще два водії. На тому була поставлена крапка. Питання чи це доцільно, чи можна взагалі обмежитися якимись почесними речами, – це, я думаю, має вирішувати найвищий законодавчий орган, ВР, тому що (…) різні президенти заслуговують на різні оцінки. (…)
СЛУХАЧ: (…) Чи все-таки зможемо ми виконати всі вимоги ЄС щодо вступу? (…)
Павло МОВЧАН: Віктор Андрійович не один раз говорив про свої кроки назустріч суспільству. Ці перші 10 кроків чітко були озвучені, вони відомі. (…) Треба жити, як він не один раз зазначав, по мірі пояска. Тобто, маємо ми можливість собі дозволити те чи інше – ми будемо це дозволяти. (…)
І Віктор Андрійович, найважливіше зазначав, що у нас є ресурси економічні: популярні не популярні. Вони будуть не популярні для злодіїв, для крадіїв, для тих, хто наживався на людській біді, на тих, хто наші поля перетворював у пустелі, для тих, хто вирощував монокультури.
Наприклад, соняшники, які витягували жили, для тих, хто спекулював на збіжжі - це буде не популярно. Для народу він буде робити і підтвердив, і робити буде дуже популярні кроки ідучи на зустріч українському суспільству, для найменш захищених соціально.
Про це не один раз казав Віктор Андрійович під час своїх виборчих вояжів виступаючи і в теледебатах, і всюди, де він каже, що кроки його будуть спрямовані передовсім для врегулювання соціальних проблем. (…)
Василь ЗІЛГАЛОВ: Пане Шкіль, (…), Ви самі є членом фракції БЮТ чи Ви готові працювати в уряді тепер?
Андрій ШКІЛЬ: Ви знаєте, я готовий працювати там, де вкаже мені команда моя. Але, звичайно, я бачу більше свою присутність в парламенті і там я можу більше, як на мене, реалізувати ті можливості, які я маю. (…)
Василь ЗІЛГАЛОВ: (…) Висловлювалися такі, (…) точки зору, що деякі олігархи, які є в оточенні Віктора Ющенка хотіли би найскоріше повернути свої гроші, які вони затратили нібито на передвиборчу кампанію і тому вони не задоволені рекомендацією Юлії Тимошенко на посаду прем’єр-міністра, яка може не повернути їм гроші. (…)
Павло МОВЧАН: Справа в тому, що ми маємо продовження міфотворення, яке почалося під час виборчої кампанії. Ви пригадуйте, що Юлію Володимирівну теж зачисляли до 1-го розряду тих, хто має величезні кошти, хто впливає через свої кошти, формує політику через кошти. Думаю, що і далі продовжується, і з того боку, з числа опонентів формування чергової міфологеми. Люди, які заможні, а такі мусять бути в Україні. (…)
Майдан - це завершення певного етногенезу, який відбувся нарешті на 87-му році. Я кажу від часів Крут, коли окрема горстка людей йшла боронити Україну, а інші думали перечекають. (…)
Радіо “Свобода”, 31 січня 2005 року.
|
|