>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


03/02/2006

Валерій АСАДЧЕВ: «Хто зможе чекати на квартиру 200 років?»

“Лише через 200 років зможе отримати власне житло останній киянин, який стоїть сьогодні у житловій черзі,”, - заявив народний депутат України, заступник голови комітету ВР з питань бюджету, кандидат на посаду Київського міського голови від Українського Народного Блоку Костенка і Плюща Валерій АСАДЧЕВ, відповідаючи на запитання під час зустрічі з виборцями. Однією з причин цього депутат вважає, “непрозорість квартирної черги та існування монополії на видачу земельних ділянок під забудову, на отримання дозволу на будівництво і т.ін.”.

“На сьогоднішній день на квартирній черзі в Києві перебуває 140 тисяч киян, щорічно отримують квартиру – 700”, - повідомляє Валерій АСАДЧЕВ. Простий розрахунок показує, що коли ці умови не будуть зміненими, останній черговик отримає власну квартиру через 200 років.

За словами Валерія АСАДЧЕВА, ситуація погіршується через закритість інформації про рух черги, та через плутанину в ній, яка набула жахливих розмірів після переділу районів столиці. Такі речі він розцінює як “знущання”.

Разом з тим, депутат наголошує на тому, що „для того, щоб зробити квартирну чергу прозорою, перевести її в електронний вигляд і зробити доступною для всіх користувачів мережею, потрібно просто мати бажання„. Як кандидат на посаду Київського міського голови, В.АСАДЧЕВ пропонує свій метод вирішення квартирного питання: „Насамперед, необхідно впровадити програму перебудови житла, оскільки велика кількість черговиків прагне саме покращення житлових умов. Якщо, нарешті, почне діяти система, при якій мешканець старого будинку зможе отримати нову, трохи більшу квартиру в перебудованому будинку, то черга значно зменшиться.

Як наголошує Валерій АСАДЧЕВ, зменшить чергу також запровадження системи іпотечного кредитування, коли людина зможе легко взяти кредит і будувати. „Все це не порожні розмови, а розрахована стратегія, яка навіть має сьогодні певне правове забезпечення, щоправда, незавершене”, - говорить Валерій АСАДЧЕВ.

Депутат закликає до розуміння того, що „побудувати все необхідне житло за державні кошти – нереально. Держава зможе, хіба що, взяти зобов’язання по окремим категоріям черговиків”. Тому, він вбачає завдання влади „у забезпеченні нормального функціонування системи, при якій ціни на житло та умови кредитування будуть доступними для кожного”. „Для забезпечення низького рівня цін на житло, насамперед потрібно розпочати з відкритого продажу землі під забудову на аукціонах замість роздавати її „своїм”, - говорить він.

„Таким чином, квартирне питання може бути вирішеним лише за умови комплексного підходу і бажання його вирішувати”, - підкреслює Валерій АСАДЧЕВ.


Версія для друку На першу сторінку