Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


03/29/200505:45 PM

УНП організовує збір книжок для дітей-українців у Молдові

Залізнична у м. Львові районна організація Української народної партії організовує збір дитячої та шкільної літератури українською мовою для мешканців українського села Феропонтівка у Молдові. Акція триватиме за адресою м. Львів, вул. Широка, 64 (напроти універмагу “Жовтневий” на Левандівці) з 29 березня до 1 квітня з 14 до 19 години.

Українське село Феропонтівка розташоване за 12 кілометрів від Комрата, “столиці” Гагаузії. Тут на початку березня побувала група спостерігачів на молдовських парламентських виборах, які і розмістили інформацію про необхідність підтримати українську культуру у цьому селі на www.maidan.org.ua. У Феропонтівці діє школа, яку відвідують українські, гагаузькі і молдовські діти.

Голова Залізничної районної організації Української народної партії Володимир САВРУК у телефонній розмові з вихователькою дитсадка у Феропонтівці з’ясував, що у селі проживає 115 дітей – українців за національністю. 85 з них – школярі, 30 – відвідують дитячий садочок. Усі класи в школі, крім двох, навчаються за розширеною (62 години на місяць) програмою української мови і літератури. У дитячому садку також викладають українську. Однак є велика проблема з підручниками та художньою літературою. Зовсім немає книжечок для дітей-дошкільнят. Тому феропонтівці радо приймуть допомогу від львів’ян.

На початку березня подібну акцію провела Галицька районна організація Української народної партії, під час якої було зібрано понад півтисячі українських книжок для української недільної школи при козацькому Свято-Дмитрівському храмі у Харкові.

Довідка. Гагаузія - автономний район на півдні Молдови. Тут проживають 153 тисячі громадян, серед яких переважна більшість – гагаузи, а також молдовани, болгари і українці. Село Феропонтівка було засноване українцями.


Версія для друку На першу сторінку