>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


10/13/2004

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення закрила очі на проблему незаконних вимкнень по Україні телепередач “5 каналу”

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення більшістю голосів відклала розгляд заяв гендиректора телерадіокомпанії “НБМ” Івана АДАМЧУКА про незаконне припинення трансляції телепрограм “5 каналу” в кабельних мережах кількох міст України. Проти розгляду цього питання категорично виступав член Нацради Володимир МАНЖОСОВ (висуванець парламентської фракції “Регіони України”).

Заступник голови Національної ради Віталій ШЕВЧЕНКО повідомив, що трансляцію передач “5 каналу” нині припинили 5,6% телемереж, для яких ці трансляції є ліцензійною умовою. Це стосується низки міст Дніпропетровської, Закарпатської, Полтавської, Миколаївської областей, а найперш Донеччини, де 90% операторів кабельного ТБ відмовляються транслювати “5 канал”, посилаючись на незадовільний супутниковий сигнал. Однак Національна рада щойно отримала офіційний висновок про те, що супутник “Амос-2” забезпечує якісну передачу на всю територію України програм “5 каналу”, як і інших телекомпаній, проблем з мовленням яких не виникає (“О-ТV”, “СТБ”, “ІСTV”, “ТелеОдин”, “Київ”, “Тоніс”, “КРТ”, “Студія “1+1”). На думку В.ШЕВЧЕНКА, це є ще одним доказом того, що причини перешкод “5 каналу” – політичні.

Перші скарги з приводу перешкод у мовленні “5 каналу” надійшли до Національної ради як до конституційного органу, покликаного, поміж іншого, захищати права та інтереси мовників і глядачів та слухачів, ще чотири місяці тому, але лишаються без реагування. Між тим, тривожна ситуація довкола “5 каналу” обговорювалася в цей час у Раді Європи, Верховній Раді України, міжнародними мас-медійними організаціями, на всіляких громадських форумах.


Версія для друку На першу сторінку