>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


11/30/200501:50 PM

ЗАЯВА УНП щодо ситуації з нарощуванням дефіциту бюджету на 2006 рік

Українська народна партія напередодні прийняття бюджету на 2006 рік знову як і рік тому висловлює свою стурбованість тією економічною політикою, яка реалізується через основний фінансовий документ країни.

Українська народна партія завжди відстоювала і буде відстоювати інтереси вітчизняного виробника, розвиток власного виробництва і внутрішнього ринку. Саме тому ми позитивно сприйняли і підтримали політику Президента України щодо вступу України до СОТ.

СОТ – це найбільш капіталізований і цивілізований у світі ринок, який відкриває Україні нові економічні можливості і перспективи. При цьому СОТ ніяк не заперечує розвиток і підтримку національних секторів економіки, що ми спостерігаємо у самих країнах – членах СОТ. Чому ж тоді Уряд, відкривши кордони для імпорту не тільки не збирається захищати вітчизняного виробника, а відверто декларує його знищення? Особливо це простежується на прикладі агропромислового комплексу, підтримка реального сектору виробництва у якому знизилася у порівняні з періодом, коли ми ще мали закриті від імпорту кордони. І якщо бюджет 2005 року створив серйозні проблеми для промислового виробництва, малого і середнього бізнесу, то бюджет 2006 року має на меті завдати ніщивного удару по сільськогосподарській галузі.

Українська народна партія стурбована нарощуванням дефіциту бюджету, а отже продовження політики проїдання власних активів. “Криворіжсталь” вже проїли. Що наступне? Стратегією держави має бути ефективне вкладання коштів, отриманих від продажу державних активів у розвиток найбільш ефективних і прибуткових секторів економіки, науки, запровадження новітніх технологій, тобто створення нових активів. Політика проїдання не є перспективною. Це політика одного року виживання. При цьому ми стверджуємо, що для скорочення дефіциту бюджету слід проводити системні реформи, оскільки якщо продовжувати годувати репресивний апарат, який залишився у спадок від старої влади, де тільки в органах МВС майже 50 тисяч вищих чинів, не рахуючи генералів, то ніяка економіка це не прогодує і дефіцит не допоможе.

До системних реформ Українська народна партія відносить і реформу місцевого самоврядування. За останні роки органи місцевого самоврядування не тільки не набули статусу європейських громад, задекларованих у Хартії про місцеве самоврядування, ратифікованою ВР, а фактично перетворилися у придаток державної влади у якості кас з виплати соціальних платежів.

До системних треба віднести і реформу заробітної плати та інші. Дійсно, можна сказати, що на сьогоднішній день Уряд не вирішує проблем, а тільки їх фінансує.

УНП стурбована і антиукраїнською спрямованістю бюджету. Фактично скасовані програми розвитку української мови, історично-культурно спадщини. “Кримська світлиця” – єдина україномовна газета в Криму – забута. Забуто Тараса Шевченка з Каневом і Тарасовою церквою.

Цією заявою УНП звертає увагу, що у бюджеті 2006 року зовсім не знаходять розв‘язання ті проблеми, що роками накопичувалися в Україні і вирішення яких так довго чекають наші громадяни.


Версія для друку На першу сторінку