>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


03/17/2005

ВИСТУП Георгія МАНЧУЛЕНКА у Верховній Раді

Георгій Манчуленко, 203 виборчий округ, Українська Народна Партія.

Шановний головуючий, шановні колеги, останні кілька років я задаю собі одне запитання. Коли буде визначена кінцева мета скорочення чисельності Збройних Сил, до якої цифри ми маємо довести чисельність Збройних Сил, щоб вона вже нарешті зупинилась на якійсь константі?

До цього часу я не можу отримати належної відповіді ні від військових експертів, ні від воєнного відомства, ні від воєнної науки. Яка ж кінцева чисельність Збройних сил?

Стратегічний оборонний бюлетень, про який так дуже багато говорять, він дає цифру 200 тисяч, собі уявіть, не надаючи жодного серйозного аргументу, що це цифра саме такою повинна бути. Так хіба ж ми таки підходи маємо сповідувати? Такий настрій підходу до реформування Збройних сил мене наводить на певні історичні паралелі часів Української Народної Республіки і Винниченка - армії не треба, буде народна міліція. До чого це привело, всі ми чудово знаємо. Звичайно, зараз інша історична ситуація. Але певні загрози і небезпеки, і виклики є. Це Ірак, це Балкани, це Північний Кавказ, це асиметричні загрози, це боротьба з тероризмом.

Які акценти ми робимо у будівництві Збройних сил, які роди і види Збройних сил повинні у першу чергу максимально фінансуватися? Відповіді на ці питання, на жаль, немає. Наводять приклади, що за чисельністю ми одна з найбільших армій в Європі. Але ніхто не каже про те, що ті країни, які називають, це Британія, Франція, які мають ядерний щит, інші країни, теж Німеччина, це є члени НАТО. Вони є членами системи колективної безпеки, про що ми тільки декларуємо наміри, що невідомо чи ми будемо цим членом системи колективної безпеки.

Тепер інше. Співвідношення бойового компоненту і забезпечуючого. Ви ж подивіться, що пропонується на кінець року - 180 тисяч військових і 65 тисяч цивільних. Так хто ж тоді в армії буде забезпечувати недоторканність наших кордонів, територіальну цілісність? Цивільні люди? Ще одне питання, на яке немає відповіді.

Відносно терміну служби. Так, ми можемо говорити, що треба скорочувати термін служби. Але знову ж таки ті країни, які називають це, це є країни НАТО. Чи можна за рік підготувати армійського спецназівця? Скажіть мені, хто служив в армії. Чи можна підготувати за рік десантника? Не можна. Тому, якщо так треба скорочувати, то треба переходити на те, що вони вже повинні комплектуватися за контрактом. Я не можу підтримати перший законопроект, а другий законопроект вимагає ще детального доопрацювання. Дякую.


Версія для друку На першу сторінку