>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/16/2004

Георгій МАНЧУЛЕНКО: “Українські миротворці в Лівані знешкодили за 4 роки більше мін, ніж попередні місії за 20 років”

9–15 липня Оперативна група Міністерства оборони України відвідала Ліван з метою на місці ознайомитися з діяльністю Третього окремого інженерного батальйону Збройних сил України, який у складі Місії тимчасових сил ООН у Лівані виконує завдання по розмінуванню території і здійсненню інженерних робіт. В роботі Оперативної групи взяв участь секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, член політичної групи Української народної партії Георгій МАНЧУЛЕНКО.

За словами народного депутата, “робота, яку виконали наші солдати, – величезна: за 4 роки знищено майже 5 тисяч вибухонебезпечних предметів, це більше, ніж попередні місії знешкодили за 20 років”.

Георгій МАНЧУЛЕНКО повідомив, що представники Оперативної групи відвідали прикордонну зону Лівану з Ізраїлем, побували на позиціях, де наші миротворці виконують бойове розмінування.

“Я мав зустріч з новим командувачем Місії ООН, який дав дуже високу оцінку діяльності нашого контингенту в Лівані. Зокрема, він підкреслив, що перебування нашого батальйону там є потрібним і необхідним, і не тільки зараз, а й у майбутньому”, - зазначив Георгій МАНЧУЛЕНКО.

Народний депутат зустрівся із командуванням українського батальйону. Під час зустрічі були порушені наболілі питання – зокрема, забезпечення українських саперів експериментальними зразками саперних фартухів для покращення рівня захищеності під час розмінування. Також порушувалося питання надання статусу учасників бойових дій тим миротворцям, які здійснюють розмінування. “Це є справедлива вимога, оскільки сапери, які безпосередньо займаються розмінуванням, щохвилини ризикують своїм життям, як і учасники бойових дій”, - зазначив Георгій МАНЧУЛЕНКО. З цього приводу Секретар Парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони планує звернутися до Міністра оборони України.


Версія для друку На першу сторінку