>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


05/18/2005

Іван ЗАЄЦЬ: “Владі пора подолати стереотипне бачення підприємництва лише як джерела наповнення бюджету й почати сприймати підприємця як партнера в розвитку країни”

"Несприятливою для розвитку малого та середнього бізнесу”, а часто і такою, що “боляче зачіпає його інтереси” назвав сучасну економічну політику заступник голови Української народної партії Іван ЗАЄЦЬ під час виступу у парламенті в рамках парламентських слухань “Законодавче забезпечення сучасної економічної політики в умовах конституційної реформи.”

Він зазначив, що “є нагальна потреба у створенні такого законодавства, яке б реально забезпечило всебічну підтримку підприємництва”, і повідомив що “Українська народна партія пропонує терміново доопрацювати проект закону про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, а також розробити і прийняти парламентом спеціальний закон про малий і середній бізнес, який би реально розкріпачив величезний інтелектуальний та підприємницький потенціал нашої нації”. “Владі пора подолати інерційне, стереотипне бачення підприємництва лише як джерела наповнення бюджету й почати сприймати підприємця як партнера в розвитку країни”, - підкреслив Іван ЗАЄЦЬ.

На його переконання, ще одним важливим інструментом забезпечення системності економіки є законодавче оформлення інституту власності, зокрема приватної. “Слід визнати, що в Україні й досі відсутній завершений комплекс законодавства, який ефективно регламентував би хоч би критичну масу суспільних відносин, пов’язаних з власністю. Тривалий час ліві та олігархічні політичні сили в парламенті нічого кращого не могли придумати для недопущення повноцінного ствердження приватної власності як блокувати процес прискореного створення відповідної правової бази під цей новий і надзвичайно важливий суспільний інститут” – зазначив народний депутат.

Іван ЗАЄЦЬ переконаний, що саме в результаті цього процес приватизації майна, а зараз і землі, а також їх використання проходить “не в рамках прозорості та законності, а відбувається в тіньовій мафіозній площині”. “Все це призвело до великої соціальної несправедливості, неефективного використання власності, і є серйозною перешкодою для модернізації країни. Тому упорядкування законодавства у сфері власності є першочерговим завданням”, - наголосив він.

Звертаючись до учасників парламентських слухань, Іван ЗАЄЦЬ наголосив, що Українська народна партія звертає їх увагу до потреби “законодавчого забезпечення інтегрованого управління природними ресурсами”. “Нам швидше треба звикати до того, що природа є капіталом, який стає все більш дефіцитним, а отже обмежуючим економічним чинником. Це повинно знайти відображення в законодавстві, зокрема в перегляді норм, що регламентують природокористування, в напрямку їх більшої жорсткості”, - зазначив Іван ЗАЄЦЬ під час виступу у парламенті в рамках парламентських слухань “Законодавче забезпечення сучасної економічної політики в умовах конституційної реформи.”


Версія для друку На першу сторінку