>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/26/200304:36 PM

ХАРКІВ. Відкрито меморіальну дошку Миколі МІХНОВСЬКОМУ

24 серпня у Харкові, на вул. Університетській, 16, було урочисто відкрито меморіальну дошку на честь відомого громадського діяча й ідеолога державної самостійності України Миколи МІХНОВСЬКОГО ( 1873-1924 р.р.). В урочистостях взяли участь представники низки громадських організацій та політичних партій, що входять до блоку “Наша Україна”.

Відкриття дошки було приурочене до 12-ї річниці незалежності України та 130-річчя від дня народження Миколи МІХНОВСЬКОГО, а ідея увічнити його пам’ять належить громадським організаціям Харкова. Як повідомив віце-президент фонду Г.Хоткевича, член правління товариства “Просвіта” Петро ЧЕРЕМИСЬКИЙ, ідея встановити у Харкові меморіальну дошку М.МІХНОВСЬКОМУ виникла ще в 90-х роках, але реалізувати її вдалося тільки зараз. Дошка виготовлена коштом громадських організацій, і поки що в Україні це єдиний пам’ятник ідеологу українських націоналістів. У майбутньому в Харкові планують відкрити пам’ятник Миколі МІХНОВСЬКОМУ.

Варто додати, що з Харковом пов’язані найяскравіші сторінки життя і діяльності М.МІХНОВСЬКОГО. Тут з 1896 по 1914 він працював адвокатом, у Харкові стає активним членом “Української громади”, сприяє створенню Революційної Української партії, а потім очолює Українську народну партію, що обстоювала ідею самостійної української держави. І саме в Харкові у 1900 році Микола МІХНОВСЬКИЙ написав та оприлюднив свій знаменитий маніфест “Самостійна Україна”, який став програмою для сотень тисяч борців за незалежність України.

Відтепер про це нагадуватиме скромна дошка на приміщенні Харківської інженерно-педагогічної академії.


Версія для друку На першу сторінку