>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


01/29/200407:33 PM

Юрій КОСТЕНКО: “Демократична Європа неможлива без демократичної України, і лише наша взаємна відповідальність може зупинити конституційну кризу”, - виступ на сесії ПАРЄ

Сьогодні у другій половині дня сесія ПАРЄ розглядала проект резолюції щодо ситуації в Україні. Під час обговорення виступив представник українськохї опозиції, член постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ, перший заступник голови фракції “Наша Україна”, лідер Української Народної Партії Юрій КОСТЕНКО (далі – текст виступу):

--Я висловлюю подяку доповідачам за їх звіт та рекомендації, які об’єктивно віддзеркалюють ситуацію, що склалася в Україні.

Я представляю блок політичних партій “Наша Україна”, який на парламентських виборах 2002 року отримав перемогу, але не був допущений до формування уряду і зараз перебуває в опозиції.

Шановні колеги! Хочу представити декілька ключових аспектів політичної кризи в Україні, яка швидко поглиблюється.

Перше. Спроба змінити спосіб обрання президента перед черговими виборами, які повинні відбутися у жовтні цього року. Згідно із діючою Конституцією Президент України обирається всенародно терміном на 5 років. Ініціативи щодо конституційних змін, які влада в Україні називає політичною реформою, обумовлюється відсутністю у президентському оточенні кандидатури, яка може отримати перемогу на всенародних виборах президента. З іншого боку, передача повноважень обирати главу держави парламенту, де є так звана пропрезидентська більшість, даватиме шанс діючому режиму залишитися при владі.

Друге. Спосіб, у який парламентська більшість намагається змінити Основний закон, порушує норми чинної Конституції та Реґламенту Верховної Ради України. Так, обрання президента парламентом вимагає проведення референдуму, проте, як свідчать результати соціологічних опитувань, майже 90% українських громадян хочуть самостійно обирати нового главу української держави. Знаючи це, “більшість” блокує проведення референдуму.

Третє. Демократична опозиція українського парламенту, не маючи визначених законом прав, проти якої влада застосовує весь свій арсенал політичного тиску, який існував за часів тоталітаризму, змушена вдаватися до адекватних методів протесту, аби не допустити в Україні конституційного перевороту.

І останнє. У світлі критичної політичної ситуації, яка склалася в Україні напередодні чергових президентських виборів, ми ініціювали в порядку термінової процедури розгляд питання конституційної кризи виключно для того, щоб Парламентська Асамблея Ради Європи використала весь свій авторитет і свої можливості для недопущення згортання демократії в Україні та позбавлення прав українського народу обирати владу.

Демократична Європа неможлива без демократичної України. І лише наша взаємна відповідальність може зупинити конституційну кризу в Україні.


Версія для друку На першу сторінку