>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


03/31/200402:07 PM

Євген ЖОВТЯК: “Підпис президента під законом 4476, що дискримінує підприємства з іноземними інвестиціями, та „теплий прийом”, наданий Джорджу Соросу – події одного гатунку”

“Підписаний Президентом КУЧМОЮ закон "Про внесення змін в Закон України "Про державний бюджет на 2004 рік" (№4467), який припускає відновлення відшкодування ПДВ при експорті сільгосппродукції з 1 січня 2004 року, не передбачає для підприємств з іноземними інвестиціями вексельної системи сплати ПДВ при імпорті продовольчого зерна. Фобії зернотрейдерів сповна підтвердилися: їх роботу в Україні відверто дискриміновано”, – вважає народний депутат України, член політичної групи Української народної партії фракції „Наша Україна” Євген ЖОВТЯК.

„Закон є лакмусовим папірцем того, чи дійсно Україна бажає стати членом СОТ і чи серйозними є її наміри розвивати співробітництво з ЄС. На результати аналізу після застосування цього лакмусового папірця небайдужим краще не дивитися. Після того, як закон 4467 підписано, навіть найбільші ідеалісти повинні покласти свої рожеві окуляри у футляр” - переконаний народний депутат.

“Всі розмови, балачки і теревені на вищих щаблях української виконавчої влади про „європейський вибір України”, включно із навчальними курсами у школах, – блеф і пісок в очі європейських партнерів ПУКу по переговорам” - запевняє Євген ЖОВТЯК.

За його словами, закон нагадує „танці слона в посудній лавці” - наскільки відверто і незграбно він дискримінує підприємства з іноземними інвестиціями, забороняючи їм використосувати вексельні розрахунки при імпорті зерна. З таким „печерним” арсеналом захисту власного товаровиробника і неповагою до іноземних інвесторів “навіть квитки до Брюселю чи Женеви не варто замовляти”.

“Якщо вексельні розрахунки обтяжливі для бюджету – тоді вони мають бути заборонені для всіх, а не для окремої групи компаній. А на сторожі власних сільгоспвиробників можна і потрібно стояти більш цивілізованими і прийнятними фіскальними методами, заховавши подалі адміністративну сокиру” – запевняє Євген ЖОВТЯК.

Народний депутат впевнений, що “резонанс і наслідки такого рішення посилюється також „теплим прийомом”, що його отримав цього ж дня фінансист Джордж СОРОС в Україні. По його поверненню на Захід, роздратовані відвертим ляпасом в обличчя зернотрейдери та підняті на їх захист міжнародні економічні організації, таке влаштують українському режимові, що навіть найнеуважнішим читачам західних видань стане зрозуміло – „з Україною до жовтня 2004 року справи мати не варто”.


Версія для друку На першу сторінку