Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


05/21/2005

“Помаранчевий” губернатор влаштував на Київщині друге “Мукачево”?

ukranews.com, 21 травня 2005 р.

Євген Жовтяк категорично заперечує свою причетність до 12-годинного блокування депутатів міської ради Боярки у приміщенні ради. Депутатів били, міська голова потрапила до лікарні. Свідки стверджують, що керував цією навколовиборною розправою голова РДА, креатура Жовтяка і член УНП.

На 17 з'їзді СДПУ(о) у червні минулого року голова партії Віктор Медведчук так оцінив досвід проведення виборів мера Мукачева: "Досвід позитивний, треба поширювати". Як відомо, тоді його однопартійці у спілці з мукачевськими міліціонерами перешкоджали проведенню виборів, громили дільниці, били народних депутатів від антикучмівських фракцій. Було викрадено бюлетені, а результати сфальсифіковано на користь есдеківського кандидата. Майже через рік історія з незначними відхиленнями від медведчуківського сценарію повторилася у Боярці.

Численні свідки стверджують, що команду на блокування депутатів міськради віддавав голова Київо-Святошинської райдержадміністрації Микола Пашинський, креатура голови Київської обласної держадміністрації Євгена Жовтяка і його соратник по Українській народній партії.

У інтерв'ю І-Репортеру мешканка Боярки Людміла Пічугіна стверджувала, що після невдалої спроби умовити депутатів скасувати невигідне РДА рішення Пашинський сказав молодикам, що купчилися біля міськради: "Не випускайте їх, поки не приймуть правильне рішення". Тобто - скасувати ухвалу про відновлення на посаді міського голови Зої Виборної.

Виборну було звільнено депутатами понад рік тому за звинуваченням у нецільовому використанні бюджетних коштів - за це рішення проголосував 31 депутат Боярської ради з 44-х. Хоча всі гроші Виборна витратила на потреби міського господарства, тоді депутати вирішили, що це були витрати не першої необхідності. Спроби пані Виборної повернутися на роботу через суд були безуспішними. Поки вона судилася з радою, у Боярці по черзі хазяйнували двоє в.о. голови. Вибори відкладалися через розгляд судових позовів.

Коли нарешті Верховний Суд відмовив Виборній, було ухвалено рішення провести вибори міського голови Боярки 15 травня. Крім Виборної за посаду змагалися ще 10 кандидатів. В тому числі і представник УНП Данченко Владислав. Напередодні виборів 3 з 9 членів тервиборчкому заявили про загрозу їх життю та подали заяви про звільнення. Депутати, усвідомлюючи, що при неповному складі виборчкому результати виборів оскаржить будь-хто з переможених кандидатів, скасували своє рішення річної давності про звільнення Виборної з посади міського голови. І повернули її на робоче місце (цікаво, і навіщо була потрібна вся ця катавасія з судами?).

Змиритися з цим уенпісти, які хазяйнують нині на Київщині, не могли. Міськрада була оточена невідь звідки прибулими молодиками, як кажуть від часів Мукачева, "цілком певної зовнішності". За словами депутата боярської міськради Галини Оревіної, мешканців Боярки серед них було обмаль. "Це були не наші люди, це були найманці", - сказала в інтерв'ю І-Репортеру Оревіна.

Прибульці чітко виконували вказівку голови райдержадміністрації, не випускаючи депутатів із приміщення. А коли поновлена на посаді міська голова разом із кількома депутатами спробували прорватися з оточення, їх було брутально побито. Оревіна розповіла, що особливо старався очманілий від алкоголю здоровань, який кілька разів вдарив Виборну згори кулаком по голові. Отримала Зоя Анатоліївна і кілька ударів у живіт та по спині. Коли її втягнули назад до приміщення ради, її тіло було всуціль вкрите синцями. А в одного з депутатів, лікаря місцевої лікарні, було зафіксоване ножове поранення.

На ранок міська голова була доправлена до київської Жовтневої лікарні, де обстеження виявило в неї гематому мозку. Нині Зою Виборну перевезено до Київского інституту нейрохірургії - лікарі пропонують трепанацію черепа, аби уникнути посттравматичних ускладнень.

Тим часом губернатор Київщини Євген Жовтяк категорично заперечує причетність свого товариша Миколи Пашинського до організації насильства у Боярці. "Під час блокування там були співробітники обласного управління міліції", - зазначив Жовтяк, наголосивши, що якщо й було когось побито, міліція має знайти винуватців. Присутність міліції та її бездіяльність - ще одна спільна риса боротьби за "мерство" у Боярці та Мукачеві.

Пан Жовтяк, відповідаючи на питання І-Репортера, зазначив, що доля виборів мера Боярки скоріш за все вирішуватиметься у суді. І важко не повірити губернатору. Адже вибори 15 травня у Боярці таки відбулися. Не зважаючи ані на відсутність необхідних 9 членів тервиборчкому, ані на вкидання бюлетенів та підкуп виборців. І ще одна вельми суттєва деталь: кандидат від УНП вибори програв.

Андрій ДЕРКАЧ


Версія для друку На першу сторінку