>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


11/03/200712:05 PM

УНП влаштує «пріоритетний» екзамен демократичній коаліції

Спеціальну заяву з приводу законодавчих пріоритетів майбутньої демократичної коаліції та уряду, що вона сформує, ухвалив Центральний Провід УНП. Він також доручив депутатській групі УНП внести на розгляд Верховної Ради України проекти зазначених законів.

Заявляючи про «підтримку створення демократичної коаліції на базі блоків НУ-НС і БЮТ», УНП висловлює переконання, що «для виборців, які голосували за ці блоки як за представників демократичних сил, не менш важливо, яку програму ця коаліція та сформований нею уряд буде реалізовувати».

УНП нагадала, що «під час виборчої кампанії і НУ-НС, і БЮТ давали багато обіцянок, які відповідали програмовим засадам УНП» та її баченню розвитку країни, тому і наполягає, аби ці пріоритети увійшли до Програми першочергових дій коаліції.

Так, УНП вимагає відобразити в Програмі дій «збереження та розвиток національної ідентичності українців, ключові заходи з боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади, а також необхідні заходи для створення ефективної політичної системи на основі реальних політичних партій».

Зокрема, УНП пропонує зафіксувати як пріоритетні для демократичної більшості та сформованого нею уряду такі кроки:

ухвалення законів:

1. «Про встановлення кримінальної відповідальності за публічне заперечення голодомору 1932–1933 років як акту геноциду українського народу».

2. «Про визнання воїнів ОУН-УПА борцями за незалежність України та надання їм статусу учасників війни».

3. «Про ліквідацію на території сіл, селищ і міст України символів тоталітарного режиму та перейменування топонімічних назв, що уособлюють в собі тоталітарну епоху».

4. «Про декларування вищими посадовими особами України, державними службовцями 1–3 категорії та керівниками органів місцевого самоврядування доходів і витрат».

5. «Про визнання втрачених заощаджень українських громадян, що зберігалися в Ощадбанку СРСР, державним боргом Росії перед Україною».

А також:

– запровадити систему виборів до Верховної Ради на основі відкритих регіональних виборчих списків;

– Уряду, сформованому демократичною коаліцією, до кінця поточного року подати заявку про вступ до НАТО та забезпечити вступ до ЄС за вісім років;

– проведення люстрації;

– забезпечити дотримання вимог чинного законодавства щодо належного функціонування української мови як державної;

– повернення до України її національних героїв, ліквідація пам’ятників Катерині II, а також Леніну, Сталіну та іншим комуністичним вождям.

У Заяві наголошено, що зазначені законопроекти «не вимагають додаткових бюджетних видатків – як, наприклад, перехід армії на контрактну основу, – і є лише свідченням політичної позиції більшості». «Саме через те, що це політика, їх не ухвалив жоден з попередніх складів парламенту, де більшість контролювали проросійські або прокомуністичні сили. Вони не просто "назріли", а за останній десяток років уже "перезріли". Тому ми переконані, що ці законопроекти можливо й потрібно проголосувати одразу, не відкладаючи "на потім"», - йдеться в Заяві.

«Бажання розглядати ці законопроекти в першу чергу та результати голосування за них будуть екзаменом на патріотизм для демократичної більшості та намір вести реальну проукраїнську та антикорупційну політику», - зазначено в Заяві УНП.


Версія для друку На першу сторінку