Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/18/200802:01 PM

Василь ЧЕРВОНІЙ: «Візит Патріарха ВАРФОЛОМІЯ може стати найяскравішою сторінкою в історії Християнської церкви в Україні»

«Якщо візит Вселенського Патріарха ВАРФОЛОМІЯ до Києва завершиться підтвердженням, тобто відповідним Томасом, що приєднання Київської Митрополії до Московської Патріархії в 1686 році відбулося не за приписами канонічних правил, – це стане найяскравішою сторінкою в історії України, зокрема в історії Християнської церкви в Україні. Тоді всі особи, причетні до цієї богоугодної справи, в першу чергу Президент України та Патріарх ВАРФОЛОМІЙ, золотими літерами будуть вписані на скрижалях історії», – наголосив представник Української народної партії, член Вищої церковної Ради Української Православної Церкви Київського патріархату, делегат помісного Собору, староста Покровського Кафедрального Собору міста Рівне Василь ЧЕРВОНІЙ.

«Якщо ж візит Вселенського Патріарха ВАРФОЛОМІЯ буде спрямований лише на зміцнення Московського Патріархату в Україні, - зазначив Василь ЧЕРВОНІЙ, – то цей візит, на відміну від попереднього візиту Вселенського Патріарха до Києва 354 роки тому, стане чорною сторінкою в історії, організатори святкування 1020-річчя Хрещення України-Русі в Києві виглядатимуть не будівничими, а «могильниками» незалежної української церкви, а сам Патріарх ВАРФОЛОМІЙ перед свідомим українством виглядатиме не самостійною релігійною фігурою на православному просторі, а маріонеткою Москви. Думаю, Патріарх це усвідомлює. Я очікую позитиву від візиту».

Візит Патріарха Варфоломія в Україну з нагоди відзначення 1020-річчя Хрещення України-Русі очікується 25 липня.

16 липня Українська народна партія звернулася до Патріарха ВАРФОЛОМІЯ із закликом «усебічно сприяти об'єднанню українських православних церков у Єдину Помісну Українську Церкву». УНП просить Патріарха «проявити волю для того, щоби в Україні була проголошена і постала Єдина Помісна Українська Церква – потужний чинник єдності суспільства, міцності держави, утвердження духовності».


Версія для друку На першу сторінку