УНП - підсумки року >>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


02/07/200611:51 AM

Юрій КОСТЕНКО: «Газову угоду ще у квітні мав готувати уряд ТИМОШЕНКО»

«Нефаховими» назвав документи, підписані українським урядом щодо закупівлі та транспортування газу, лідер Українського Народного Блоку Костенка і Плюща Юрій КОСТЕНКО, виступаючи у Незалежному прес-центрі в Івано-Франківську. «Найбільшою проблемою» угоди він назвав «розірваність ціни за транзит газу і ціни за сам газ». «Якщо вірити ЗМІ, то ціна газу на 5 років буде $95 за тисячу кубів. Але за цією ж угодою аж до 2013 газ за транзит буде $1,6 за 100 км за тисячу кубів», - зазначає Юрій КОСТЕНКО.

Проте він акцетує увагу на причинах, з яких урядові довелося підписувати такі угоди: «Як фахівець, я з 1990 року працюю фахово у цій темі, і хочу зазначити, що жоден Президент, жоден уряд за всі роки незалежності не займалися предметно питаннями енергетичної безпеки і енергетичної політики. І саме це привело до становища, коли Росія взимку добилася переваги на переговорах щодо постачання газу в Україну. Газову угоду ще в квітні мав готувати уряд ТИМОШЕНКО”.

Крім того, Юрій КОСТЕНКО особливо підкреслив, що Україна ніколи не мала дешевих енергоносіїв від російських постачальників. „З моменту оголошення незалежності Росія насправді отримувала за нафту, газ, ядерне паливо світові ціни, а не оті декларовані, — стверджує Юрій КОСТЕНКО. «Розрахунок вівся зовсім по-іншому. За так званий дешевий газ Україна практично за безцінь віддала ядерну зброю – повернули Україні, і то завдячуючи моїй наполегливості як керівника урядової делегації, лише 2,5 млрд. доларів у вигляді паливних касет для наших атомних станцій. А віддали ядерних матеріалів, за різними оцінками, на 25-40 млрд. доларів. Віддали майже увесь Чорноморський флот, попри той факт, що 78% мало належати Україні, враховуючи внесок, який вона зробила у загальносоюзний розподіл праці. Віддали Чорноморську інфраструктуру за безцінь, величезну частку активів колишнього Радянського Союзу, включно із заощадженнями громадян. Тому якщо все це скласти, то Росія ще нам винна. А ми розрахувалися з Росією на багато десятиліть наперед”, - зазначив Юрій КОСТЕНКО.

Розмови про дешеві російські енергоносії Юрій КОСТЕНКО розцінює як «нереалістичні виборчі обіцянки». «Той, хто каже: якщо я стану прем’єром (чи Президентом), то домовлюся з Росією про дешевий газ, не вірте йому. Бо за так звану дешеву нафту чи так званий дешевий газ він буде торгувати державним суверенітетом ”, — зазначив, відповідаючи на запитання журналістів Юрій КОСТЕНКО.


Версія для друку На першу сторінку