Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/26/2003

Василь ЧЕРВОНІЙ переконаний, що після ухвалення парламентом Канади резолюції, якою голодомор 32-33 рр. визнано актом геноциду, українська влада має зробити аналогічний крок

“Я вітаю рішення верхньої палати канадського парламенту, яким вона закликала уряд Канади визнати факт голодомору i геноциду в Українi 1932-33 років i засудити його. Але це рішення породжує подвійні почуття: з одного боку приємно, що долею нашого народу опікуються цивілізовані держави по той бік океану, з іншого боку сумно від того, що на 12 році незалежності українська держава, маючи на руках рішення комісії конгресу США, яка також визнала голодомор в Україні як акт геноциду, український парламент зволікає, а проросійська прокомуністична більшість не дозволяє реалізувати християнську ідею про вшанування жертв голодомору на державному рівні і визнати голодомор актом геноциду”, - заявив народний депутат України, член політичної групи УНП, Василь ЧЕРВОНІЙ.

Він переконаний, що після прийняття рішення канадським парламентом Верховній Раді України, уряду та Президенту України просто не буде іншого виходу, як зайнятися цією проблемою, і у відповідності до проекту рішення Парламентських слухань щодо голодомору 32-33 років, на державному рівні взятися за створення та реалізацію програми вшанування жертв голодомору. “Мається на увазі не лише музейні експозиції, а й дослідження, які вшанували поіменно тих українців, які загинули під час голодомору”, - зазначив він.

Довідка: Верхня палата канадського парламенту закликала уряд Канади визнати факт голодомору i геноциду в Українi 1932-33 років i засудити його. Ухвалену нею резолюцію внесла член парламенту українського походження Рейчел Андрейчук, повідомила вчора українська служба Бi-Бi-Сi. Сенат закликає уряд визнати геноцид i засудити будь-якi спроби перешкоджати або перекручувати “цю iсторичну правду, видаючи її за щось iнше, крiм геноциду”. Крiм того, сенат пропонує канадському уряду визначити щорiчно четверту суботу листопада в Канадi як день пам'ятi понад 7 млн. українцiв, якi стали жертвами українського голодомору i геноциду 1932-33 рокiв. Сенат закликав усiх канадцiв, особливо iсторикiв, педагогiв, парламентарiїв включити правдивi факти про український голодомор в архiви Канади i наступні освітні матерiали.

Прийняттю резолюцiї активно сприяв Конгрес українцiв Канади.

Олександр БАБАК.


Версія для друку На першу сторінку