>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/01/2001

Георгій МАНЧУЛЕНКО: “СБУ – специфічна державна структура, яка сьогодні випадає з конституційного поля”

“СБУ – специфічна державна структура, яка сьогодні випадає з конституційного поля”, -- вважає народний депутат України, член Комітету з питань національної безпеки та оборони, член фракції Українського Народного Руху Георгій МАНЧУЛЕНКО. -- “Вона вимагає кардинального реформування”.

Необхідність розробки нового законопроекту “Про органи державної безпеки України”, участь у роботі над яким бере зараз Георгій МАНЧУЛЕНКО, народний депутат мотивує тим, що “нині діючий Закон "Про Службу безпеки України", прийнятий 1992 року, має дуже багато суперечностей з Основним Законом держави”.

Зокрема, народний депутат вважає незрозумілим, що таке “спеціальний статус”, яким, згідно з чинним законом, наділена СБУ. “Оскільки Конституція України не передбачає утворення “центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом” (саме так визначається СБУ в законі “Про службу безпеки України”), таке формулювання не відповідає ст. 8 Конституції, де сказано: “Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй”, -- наголошує Георгій МАНЧУЛЕНКО.

Депутат переконаний, що діяльність будь-якої державної структури має регулюватися лише законом, який би не суперечив Конституції, і бажано, щоб цей закон був прозорий і зрозумілий всім.

“Керівництво СБУ погодилося зі мною, що головними пріоритетами діяльності служби має бути “особа-суспільство-держава”, а не навпаки, як це є нині”, -- заявив Георгій МАНЧУЛЕНКО, посилаючись на лист, надісланий у відповідь на його пропозиції щодо засад нового законопроекту.

На запитання, чи всі нові принципові пропозиції мають шанс бути схваленими, Георгій МАНЧУЛЕНКО висловив сумнів, що підтримку знайде пункт про перепідпорядкування управління військової контррозвідки Міністерству оборони.

За словами Георгія МАНЧУЛЕНКА, цей законопроект було б доцільно розглянути на цій сесії.

1 червня 2001 р.


Версія для друку На першу сторінку