>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/10/2003

Напередодні акції у Павлівці Президент зустрівся з групою депутатів від Волині

Зустріч Президента Л.КУЧМИ з групою народних депутатів Україні, які представляли Волинь – Василем ЧЕРВОНІЄМ, Ігорем ЮХНОВСЬКИМ, Борисом ЗАГРЕВОЮ, Володимиром ЧЕРНЯКОМ, Катериною ВАЩУК, Миколою ЖУЛИНСЬКИМ, Володимиром БОНДАРЕМ відбулася сьогодні вдень. Як повідомив прес-службу УНП голова Рівненської обласної організації УНП Василь ЧЕРВОНІЙ, зустріч відбулася з ініціативи групи депутатів з Рівного та Луцька, які два тижні тому письмово звернулася до Президента України з проханням обговорити ситуацію, яка склалася у Рвенській та Волинській областях напередодні зустрічі Президентів Польщі і України в селі Павлівка з нагоди вшанування жертв подій на Волині 1943 року.

За словами Василя ЧЕРВОНІЯ, депутати висловили Президентові свою позицію щодо “неприпустимості одностороннього вибачення перед Польщею”. “Депутати різних фракцій ставили перед Президентом питання про необхідність на 12 році незалежності нарешті визнати УПА воюючою стороною, і відповідно боротьбу Української повстанчої армії на власних землях національно-визвольною, а не боротьбою купки злочинців проти начебто безневинних жертв”, - повідомив Василь ЧЕРВОНІЙ.

Водночас Президент, за словами народного депутата, “висловив здивування, звідки така і інформація і такі підозри, буцімто він збирається вибачатися в односторонньому порядку – такого не передбачалося і не могло бути”.

Депутати поставили перед Президентом питання про те, що “органи правопорядку в Рівненській, Волинській областях арештовують активістів, переслідують місцеве населення, щоб люди не брали участь в заходах 11 липня, а СБУ дало вказівку автопідприємствам не надавати автотранспорт для пересування в Павлівку”. “У такий спосіб порушується Конституція України, в тому числі на вільне пересування пересування територією України. Ми вимагали в Президента дати доручення правоохороним органам не порушувати Конституцію України”, - повідомив Василь ЧЕРВОНІЙ.

Він наголосив, “наші наміри є конструктивні, ми не збираємося виступати у Павлівці проти поляків чи проти Президента, у нас одне завдання: воїни УПА мають бути визнані борцями за волю України на своїй території.”

Щодо прогнозу, наскільки дії Президента України 11 липня узгоджуватимуться з поняттям національної гідності, депутат лише зазначив, що “події завтрашнього дня покажуть, наскільки була конструктивною наша розмова”.


Версія для друку На першу сторінку