>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/30/200402:00 PM

ХАРКІВЩИНА. Губернатор Харківської області хоче узаконити адмінресурс?

Голова Харківської обласної адміністрації Євген КУШНАРЬОВ має намір звернутися до Конституційного Суду України з приводу неконституційності, на його думку, окремих положень законодавства про вибори Президента, які забороняють посадовим особам органів влади агітувати за кандидатів у президенти України. Він вважає, що такі обмеження порушують його конституційні права. Під час останньої прес-конференції у обладміністрації Євген КУШНАРЬОВ заявив, що зараз над відповідним зверненням працюють юристи і за кілька днів воно офіційно буде направлено до Конституційного Суду.

Коментуючи цю ініціативу губернатора, голова Харківської обласної організації Української народної партії Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ назвав її спробою узаконити так званий адмінресурс, який влада активно використовує для тиску на виборців. Він сказав, що за масштабами цього тиску Харківщину сміливо можна вважати заповідником адмінресурсу.

Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ також нагадав, що адмінресурс, тобто порушення виборчого права громадян шляхом використання владних повноважень, є не чим іншим, як кримінальним злочином, за який передбачені реальні терміни позбавлення волі (ст.157 ККУ). “І якщо сьогодні через той-таки адмінресурс ця стаття не працює, то цілком можливо, що після президентських виборів вона запрацює на повну силу”,- сказав голова Харківської обласної організації Української народної партії.

Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ також заявив, що у відповідь на ініціативу КУШНАРЬОВА ініціюватиме перед народними депутатами-“нашоукраїнцями” розгляд законопроекту про внесення змін до законів “Про державну службу в Україні”, “Про службу в органах місцевого смоврядування” та “Про політичні партії в Україні” щодо заборони службовцям I-ї та III-ї категорій перебувати у будь-яких політичних партіях, як це нещодавно зробили щодо працівників податкових органів.

Як відомо, голова Харківської обладміністрації Є.КУШНАРЬОВ очолює обласну організацію НДП, а Харківський міський голова В.ШУМІЛКІН – міську, у зв’язку з чим працівників бюджетних установ масово заганяють у цю партію.


Версія для друку На першу сторінку