>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/29/200505:15 PM

ПРИКАРПАТТЯ. УНП шукала скарби Олекси ДОВБУША

У неділю, 28 серпня, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, відбулося сходження представників Івано-Франківської обласної організації Української народної партії на гору Писаний Камінь, що поблизу с.Верхній Ясень Верховинського району. Вперше сходження українських народників на цю овіяну легендами гору відбулося два роки тому.

За легендами, Писаний Камінь приніс сюди з гори Піп Іван легендарний Олекса ДОВБУШ: відколов величезний камінь, на плечах приніс і привалив ним свої скарби. Аби камінь був гладкий, ватажок опришків обтесав його, а знизу, видовбав печеру, де ночував з опришками. Аби знати, що тут захований великий скарб, ДОВБУШ витиснув у камені свою долоню. Там і напис зробив своєю рукою.

З того часу чимало легенд склав народ. А ще утворив традиції, які нині відроджує УНП. Піднятися на Писаний камінь вважається чудовою ознакою, яка подарує здоров’я, додасть сил, наснаги і Божого благословення. Недарма, часто сходження відбувається саме на свято Успіння Пресвятої Богородиці

Участь у святковому сходжені на Писаний камінь взяли понад 200 українських народників на чолі з лідером обласної організації Віктором АНУШКЕВИЧУСОМ. Делегацію у Верхньому Ясенові вітала місцева громада на чолі зі священиком. Місцеві жителі разом з партійцями також здійснили сходження.

“Вірю, що наша потужна політична сила буде і надалі примножувати і відроджувати національні традиції, стояти на захисті національних інтересів України. Підтвердженням цьому є збір підписів за визнання УПА воюючою стороною у ІІ Світовій війні, акції на захист української мови, які проводить тільки партія Юрія КОСТЕНКА. Вірю, що разом ми підкоримо ще не одну вершину,” - сказав, виступаючи на святковому віче з нагоди сходження на Писаний камінь, Віктор АНУШКЕВИЧУС.

Цього ж дня на місцевому стадіоні відбулася святкова концертна програма, присвячена акції УНП та святу села. У концерті, що відбувся за підтримки обласної організації УНП, взяли участь народний артист України Володимир ПІРУС, заслужений артист України Ярослав КРАЙНИК.

Також місцева футбольна команда провела з представниками молодіжного крила УНП - представниками Української народної молоді - футбольний матч. З рахунком 2:1 перемогла футбольна дружина Верхнього Ясенова – лідер районного чемпіонату.

А у Верховині на день Успіння Пресвятої Богородиці відбувся ще один святковий концерт за участю відомого гурту “Дзвони”, який жителям селища також подарувала обласна організація УНП.


Версія для друку На першу сторінку