>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


10/27/2004

Євген ЖОВТЯК: “За часів прем’єрства ЯНУКОВИЧА Україна посунулася донизу у більшості світових рейтингів, що вимірюють ступінь людської свободи”

Місце України у світі постійно відстежується десятками рейтингів – від індексу економічної свободи до визначення ступеню свободи слова. “Досягнення” уряду ЯНУКОВИЧА у різноманітних сферах суспільного життя на тлі світової спільноти жалюгідні, наголошує народний депутат України, представник політичної групи Української народної партії у фракції В.Ющенка Євген ЖОВТЯК. Більше того, зазначає депутат, вони «зі знаком мінус»:

--Здавалося б, лише світові економічні рейтингові агенції донедавна були схильні позитивно оцінювати розвиток української економіки, однак низка останніх недолугих рішень уряду ЯНУКОВИЧА змусила їх переглянути своє ставлення до перспектив розвитку економічної ситуації в Україні. Зокрема, як зазначається у нещодавньому Звіті міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, „цього року були зареєстровані значне послаблення податкової політики, що призвело до зростання інфляції, приватизація, що викликає занепокоєння, а також деякий витік капіталу".

А ось низка інших прикладів, як Україна опустилася донизу за часів прем’єрства ЯНУКОВИЧА:

· Міжнародна правозахисна організація „Репортери без кордонів” оприлюднила цьогорічний рейтинг країн, складений на основі індексу свободи слова. Україна в цьому списку посіла 138-е місце зі 167 країн. Одразу ж за нею йде Росія, ще гірша позиція - 144 місце - в Білорусі. Підсумок – Україна опустилася на шість позицій.

· Цього року Україна посіла 122 місце за рівнем корумпованості серед 146 країн, що досліджувалися впливовою міжнародною організацією Transparency International. Минулого року наша країна знаходилася на 106 місці серед 133 країн, в яких проводилися аналогічні дослідження.

· Україна опинилася лише в четвертій групі разом із Білоруссю й Азербайджаном у щорічній доповіді Світового Банку «Бізнес у 2005 році: усунення перешкод для зростання». Після нас - найгірші умови для розвитку бізнесу в лише в Індонезії, Еквадорі та низці африканських країн.

· Україна посіла 70-ме місце серед країн світу за рівнем розвитку людського потенціалу, згідно доповіді, підготовленій Програмою розвитку ООН. Відразу за нами - Гвінея Бісау, Бурунді, Малі, Буркіна-Фасо і Нігер.

· Україна, Білорусь і Молдова - останні в рейтингу країн Європи за рівнем зарплат, за даними Федерації європейських працедавців.

· Україна продовжує залишатися в категорії країн з "в основному невільною" економікою, посідаючи 117-те місце в щорічному Індексі економічної свободи. Рейтинг складається газетою The Wall Street Journal і дослідницькою організацією Heritage Foundation.

На тлі упослідження громадських та економічних свобод та маргінілізації України у світовій спільноті кандидат від влади ЯНУКОВИЧ відверто наголошує, що він волів би, аби Україна лишилася в депресивному полі СНД та стамувала б своє прагнення до членства в ЄС. Я переконаний, що Україна заслуговує значно кращої компанії”.


Версія для друку На першу сторінку