>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


09/13/2004

Антон БУТЕЙКО: “Доля Уряду України при розвалах парламентської більшості у ВР має регулюватися законом, а не “поняттями” та бажаннями високих посадовців”

“Ситуація, що виникла у зв’язку з призупиненням членства деяких депутатів у парламентській більшості, вкотре продемонструвала виключно низьку правову культуру правлячої в Україні команди,” - вважає заступник голови Української народної партії Антон БУТЕЙКО. Він наголосив, що “в цивілізованих державах при розвалі парламентської більшості, як правило, автоматично виникає питання про існування уряду у його старому складі”. Коментучи ситуацію, він, зокрема, зазначив:

--Замість того, щоб марнувати час на просування породженої правлячим режимом так званої політичної реформи з її безплідними для українського суспільства ідеями, ВР повинна була б зайнятися реалізацією положень чинної Конституції України. Для народу України і нормального політичного процесу було б набагато корисніше, якби парламент уже давно прийняв цілу низку законів, у яких були б деталізовані конституційні вимоги. Саме в окремих конституційних законах, а не у прихованих від суспільства міжкланових домовленостях, мали б міститися норми, які регулювали б усі деталі механізму утворення та функціонування парламентської більшості та Кабінету Міністрів, стосунки між парламентською більшістю та опозицією, взаємовідносини між Президентом і Кабінетом Міністрів України, і багато іншого. Адже саме такі питання є фундаментальними для нормальної роботи державного механізму. Тоді й не виникало б також і питання про надумані надмірні конституційні повноваження Президента України. Адже значна частина повноважень, якими фактично користується ще чинний Президент, не передбачена Конституцією України: він їх просто узурпував.

Ситуація, що виникла у зв’язку з призупиненням членства деяких депутатів у парламентській більшості, вкотре продемонструвала виключно низьку правову культуру правлячої в Україні команди, її неспроможність вирішувати важливі для українського суспільства проблеми правовим, демократичним шляхом, як це робиться в усіх цивілізованих державах. Адже там при розвалі парламентської більшості, як правило, автоматично виникає питання про існування уряду у його старому складі. Саме так мало б бути й в Україні.

Інтереси українського суспільства вимагають заміни як більшості у парламенті, так і складу Кабінету Міністрів, нездатних поводитися за високими правилами європейської політичної культури. Дії Української народної партії після досягнення у Верховній Раді дійсно демократичної більшості будуть спрямовані на те, щоб в Україні запанувало справжнє верховенство права, щоб увесь державний механізм працював прозоро на основі законів в інтересах українського народу”.


Версія для друку На першу сторінку