06/12/200812:25 PM
Юрій КОСТЕНКО: «Міжнародний Суд повинен визначитися із законністю об’єкту зі знищення хімічної зброї на Брянщині»
“У питанні будівництва об’єкту зі знищення хімічної зброї у Брянській області Україна має право звернутись до Міжнародного Суду”. Про це в інтерв’ю Офіційному сайту Блоку сказав народний депутат від фракції “Наша Україна – Народна Самооборона”, член парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Юрій КОСТЕНКО, коментуючи ситуацію, яка склалась у зв’язку з будівництвом у Брянській області (Росія, 70 км від українського кордону) заводу зі знищення хімічної зброї.
Нагадаємо: МЗС України не виключає можливості звернення до міжнародних інстанцій у зв’язку з будівництвом заводу, якщо РФ і надалі ігноруватиме звернення української сторони з вимогою надати повну інформацію про таке будівництво та пропозиції створити спільну робочу групу, яка б на постійній основі здійснювала моніторинг робіт на об’єкті та слідкувала за екологічною ситуацією.
“З одного боку, - зазначив Юрій КОСТЕНКО, - Росія порушує міждержавні угоди в частині забезпечення екологічної безпеки. Зокрема – положення Великого договору між Україною і Росією”. Він нагадав, що відповідно до положень Договору, сторони взяли на себе зобов’язання своїми діями не ставити під загрозу безпеку іншої держави.
“З іншого боку, - зауважив він, - Росія порушує положення Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення”.
КОСТЕНКО нагадав, що і Україна, і Росія є учасницями Конвенції. “Відповідно до її положень, кожна держава-учасниця зобов’язана інформувати та надавати доступ до будь-яких об'єктів для знищення хімічної зброї з метою їх перевірки”, - зазначив народний депутат. “Ігноруючи звернення українського МЗС з вимогою надати інформацію про будівництво та пропозиціями співпраці, Росія, фактично, порушує положення Конвенції”, - зауважив він.
За словами народного депутата, “МЗС України має діяти, виходячи з положень, зокрема, Великого договору між Україною та Росією та Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення”.
“Якщо МЗС України не вдасться досягти порозуміння з російською стороною, то Україна має право звернутись до третьої сторони – Міжнародного Суду”, - сказав КОСТЕНКО.
Як приклад він навів позов Румунії до України щодо будівництва в гирлі Дунаю порту і каналу, який розглядається Міжнародним Судом.
“Однозначно, Україна повинна активізувати свою діяльність як на двосторонньому рівні, так і на міжнародному”, - наголосив Юрій КОСТЕНКО.
|