>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/23/200801:10 PM

Після попереджень про необхідність адаптації до нашого законодавства Нацрада погрожує виключити російські телеканали з кабельної мережі України

Якщо донедавна Нацрада вимагала, аби окремі російські телеканали, які мовлять на території України, змінили інформаційну політику, і погрожувала санкціями, то тепер контролюючий медійників орган звернувся до МЗС України з попередженням про відключення «нечемних» російських телеканалів.

Як пише Нацрада у офіційному зверненні до МЗС, перш за все це стосується тих російських мовників, які зробили тему українсько-російських відносин «своїм основним жанром». «За активної допомоги окремих російських телеканалів поширюються абсурдні твердження про те, що Нацрада вимагає від російських телекомпаній перекладу їхніх програм на українську мову, – йдеться у листі. – У разі продовження дезінформування глядачів та зумисних спекуляцій на темах, що провокують політичні протистояння, шкодять добросусідським відносинам України та Російської Федерації, Нацрада буде змушена розглянути питання про правомірність присутності таких зарубіжних телеканалів у кабельних телемережах України».

Голова Нацради Віталій ШЕВЧЕНКО каже, що нині чи не найбільше питань є до телеканалу РТР «Планета». Окрім цього мовника, є й інші, котрі чинять спротив адаптації до українського законодавства. Проте наразі, каже пан Шевченко, «ми назвали лише телеканал РТР «Планета», оскільки цей мовник свідомо маніпулює громадською думкою і свідомо загострює відносини України та Росії».

Юридичні підстави, аби не включити РТР «Планету» в перелік телеканалів, яким дозволено мовлення у кабельних мережах України, дає українське законодавство. Поки що, як розповів «УМ» Віталій ШЕВЧЕНКО, Нацрада не зверталася до телеканалу, бо «там і так знають про те, чого від них вимагають». Відтак і конкретних термінів, які б давали «Планеті» час змінити «жанр» ефіру, немає. А поки що російському мовнику залишається сподіватися лише на «чашу терпіння» Нацради. «Якщо такі речі не повторюватимуться, питання автоматично буде знято. В іншому випадку нам достатньо ухвалити окреме рішення, за яким РТР «Планета» просто не потрапить в категорію рекомендованих для перегляду в кабельній мережі телеканалів», — підсумував Віталій ШЕВЧЕНКО.

Україна молода, 23 липня 2008 р., http://www.umoloda.kiev.ua/number/1209/116/42924/


Версія для друку На першу сторінку