Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


10/18/2004

Євген ЖОВТЯК: “Влада замовляє такі соцопитування, відповідь на які передбачена наперед”

Прямий ефір на радіо “Свобода”, 18.10.2004 р.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Сьогодні у Києві все частіше промовляють термінами: “силовий сценарій”, “білорусизація”. Тим більше це насторожує, коли у сусідній Білорусі розіграно референдум про довічне правління, як пише сьогодні лондонська газета “Дейлі Телеграф”, місцевого “маленького Сталіна”.

В Україні сьогодні активісти громадянської опозиційної організації “Пора” прикували себе ланцюгами до монументу Незалежності у центрі української столиці і закликають міжнародні організації дати оцінку затриманню учасників кампанії, активістів “Пори” і дуже швидкому висуненню владними силовими структурами обвинувачення проти “Пори” у тероризмі і організації збройних формувань.

Тим часом вчора літак з кандидатом у президенти Віктором Ющенком не зміг приземлитися ні в Києві, ні в Запоріжжі і мусів летіти аж з Луганська до Львова. Що відбувається в Україні? Невже “білорусизація” і перехід до диктатури. Про це ми хочемо запитати сьогодні у наших гостей.

Гості програми: Євген ЖОВТЯК, народний депутат від “Нашої України”, а також член СДПУ(о), народний депутат України Ігор ШУРМА.

Я хотів би насамперед запропонувати послухати короткий матеріал для розгону нашої програми, який підготувала наша кореспондентка Марина Пирожук. Вона запитала про вірогідність силового варіанту на цих виборах у представника Януковича у ЦВК Степана Гавриша. Ось що він сказав з цього приводу.

Степан ГАВРИШ: Закон про вибори знає тільки дві ситуації, коли вибори можуть бути визнані недійсними – це коли два кандидати у другому турі набирають абсолютно однакову кількість голосів, що є неможливим за визначенням практично.
І друге, коли один з кандидатів знімає свою кандидатуру за 10 днів до голосування у другому турі, або його знімає Верховний Суд, а інший має набрати 51% голосів.

Відносно силового сценарію. Тут також є дві можливості. Влада ніколи не піде на силовий сценарій, бо це означає глуху ізоляцію України, перетворення її в Білорусь, на що сьогодні ніхто не піде, не дивлячись на жодні дивіденди від президентського крісла. Тим більше, що у влади на цей час є достатньо непогані перспективи виграти цю кампанію і навіть можливо у першому турі, оскільки рейтинг Януковича динамічно зростає.

Що стосується опозиції, який може вітатися Заходом, в тому числі на манер Балкан та Грузії, то він цілком можливий. Вже зараз в Київ звозяться студенти, передовсім із Західної України, говориться про блокування роботи ЦВК, закликаються громадяни прийти о 20 годині для підрахунку голосів.

Тобто, мова йде про силовий варіант визначення переможця, про блокування виборчого процесу і нарешті про зрив виборів, як таких, особливо на революційному піднесенні саме з боку опозиції. Я не думаю, що це вдасться.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Це був Степан Гавриш, представник кандидата у президенти від влади Віктора Януковича у ЦВК. Тепер я хотів би запитати пана Шурму про останні події, що відбуваються в Україні, таке швидке, оперативне висунення силовими структурами звинувачення проти організації “ПОРА” у тероризмі, у створенні воєнізованої організації.
Учора також ні Київ, ні Запоріжжя начебто за нормальної погоди не змогли прийняти літак кандидата у президенти Віктора Ющенка. Взагалі що відбувається в Україні сьогодні, чи це ознаки якоїсь “білорусизації”, застосування якогось силового сценарію в Україні, як Ви вважаєте?

Ігор ШУРМА: Перш за все я б хотів, щоб мої висловлювання не сприймалися як некоректні, але я би дуже хотів вибачитися перед Вами і уточнити певні моменти у Вашому запитанні. Стосовно вчорашнього вечора, що Київ не приймав літаки. Це дійсно є правда, бо я сам 4 години просидів на летовищі у Львові і не міг виїхати до Києва, бо там не приймали. ІТоді я сів на авто і приїхав о пів на третю ночі до Києва, бо цілу дорогу лив дощ і був туман, в тому числі у Києві.

По-друге, жодної активізації силові структури стосовно організації “ПОРА” не проводять. На мій погляд, є запізніла реакція, в тому числі і очевидно силових структур. В чому суть справи? Відбулися певні речі, які насторожують усіх тих, хто прогнозує ситуацію в Україні.

Ще 1 вересня в усіх львівських вузах масово були розсипані листівки від громадської організації “ПОРА”. Там чітко вказано, які основні цінності сповідує ця організація, і в першому абзаці писалося, що це є сербський “Отпор”, грузинська “Кхмара”, відповідні структури Албанії і білоруський “Зубр”.

Окрім того, на тій сторінці, в тому абзаці даються поради молоді, їй пропонується , її закликають до акцій масової громадянської непокори. Ці факти були не один раз озвучені, і ще тоді треба було з‘ясувати, що за тим всім стоїть з цією “ПОРОЮ”.

Бо я, наприклад, дивлячись на тих студентів, які беруть участь в оранжевих футболках з надписом “ПОРА”, я не вбачаю в самих отих студентах, яких заангажували і залучили до цієї акції, всієї біди.

Очевидно треба шукати тих організаторів і питати їх, що вони собі ставлять на мету - дестабілізувати ситуацію в Україні, вивести на вулиці незалежно від результатів, студентство. От, власне, там треба шукати відповіді в тому числі, і силових структур.

А що стосується майбутнього, майбутніх подій, то на мій погляд, дійсно треба дослухатися до слів Степана Гавриша, тому що він озвучив сьогодні правду і та сама правда прозвучала вчора на “5 каналі”, оскільки він вважається серед опозиціонерів каналом чесних новин, що рейтинги двох претендентів вирівнялися. Більше того, динаміка росту рейтингу у Януковича сьогодні зберігається, тоді коли рейтинг Ющенка стабілізувався.

Очевидно, вже на сьогоднішній день прогнозування оцієї точки зору, що якщо не виграє Віктор Ющенко, то вибори будуть недемократичними. Це та теза, яка буде провокувати неспокійну ситуацію вже починаючи з 2 листопада.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Пане ШУРМА, то Ви фактично підтримуєте те обвинувачення, яке висунула Генпрокуратура, обвинувачення в терорі, і створенні воєнізованої організації?

Ігор ШУРМА: Я би просив не перекручувати моїх слів. Я не підтвердив те, що сказала Генпрокуратура, але я вважаю, що всі громадські організації, молодіжні організації, які діють не в межах чинного законодавства, дії яких спрямовані не на спокій, а на підбурювання незрозумілих настроїв в Україні, вони всі рівні у відповідальності перед законом, в тому числі якщо такі порушення будуть виявлені в організації “ПОРА”.

Василь ЗІЛГАЛОВ: А Ви можете навести приклад, бодай би одне речення у програмі “ПОРИ”, яке суперечить закону України.

Ігор ШУРМА: А скажіть мені будь ласка, заклики до акції громадянської непокори, це не суперечить?

Василь ЗІЛГАЛОВ: Наскільки відомо нам, що громадянська непокора, мирні акції Конституцією дозволені.

Ігор ШУРМА: Візьміть і уважно проаналізуйте ситуацію, що...

Василь ЗІЛГАЛОВ: Я тільки питаю. Я не знаю.

Ігор ШУРМА: Ви не знаєте, а я дуже хотів би, щоб Ви знали.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Добре.

Ігор ШУРМА: Проаналізуйте ситуацію сербського “Отпору”, грузинської “Кмари”, подивіться на те, до яких цінностей нас закликає “Пора”, подивіться на те, які листівки вони розповсюджують у вузах Західної України...

А тих хлопців я бачив і тут під час акцій, я бачив їх і в Мукачевому, бо я був безпосереднім учасником, тому ще раз кажу, що потрібно розмежувати тих дітей, які є виконавцями, і тих людей, які стоять за організацією “Пора”. Для мене, без сумніву, це є абсолютно різні речі.

Василь ЗІЛГАЛОВ: У нас є слухач. Ало. Добрий вечір!

Слухач: Добрий вечір! До того, про що говорив пан Шурма... В Черкасах я не зайшов нікого, хто голосував би за пана Януковича, таких практично немає людей, і рейтинги у нас свої, не ті, що дають.

Те, що говорив пан Сівкович, так він отримав те, що отримала сьогодні “Пора”: пістолет в кишені і наркотики.

Але в мене питання стосовно отруєння Ющенка. Те, що було з Радуєвим, якщо ви пам’ятаєте, був такий чеченець, так от, від чого він помер? Також був опухлий і шлунок болів. Те ж саме з Олексенком, який лікувався в Україні. Чи не звідси ноги ростуть? Чи не одне це отруєння: і цих людей, і Ющенка? Я просив би прокоментувати.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Це слухач нас питає про можливості інших терористичних акцій. Пане Жовтяк, як Ви вважаєте, ситуація сьогодні в Україні, ці акції проти “Пори”, що вони означають?

Євген ЖОВТЯК: Не дивлячись на те, що влада запустила в агітаційну кампанію ці “подмйотниє” результати соцопитувань, які показують, що нібито рейтинг Януковича зріс, що є абсолютною брехнею, вони самі не вірять в ці рейтинги і намагаються якимсь чином загострити ситуацію. Жодного шансу виграти вибори у кандидата від влади немає, саме у зв’язку з цим влада намагається залякати народ з справою про тероризм, як мінімум, залякати виборців, щоб вони голосували за так звану стабільність і наступність влади в особі висуванця Кучми - Януковича, а як максимум, я думаю, Кучма поставив собі за мету зірвати вибори.

Я хочу заперечити пану Гавришу про те, що немає такого способу зірвати вибори, я вважаю, що немає такого злочину, на який не здатен піти Кучма з метою продовження свого панування, справа лишень в тому, чи дасть українське суспільство йому це зробити, чи не дасть.

Якраз “Пора” – це молодіжна громадська ініціатива, яка спрямована проти фальсифікації виборів, це організація, яка однозначно виступає за демократичне суспільство.

Суть її – це проведення роз’яснювальної роботи серед молоді, щоб молодь не була байдужою і прийшла голосувати і таким чином не дала владі сфальсифікувати результати виборів, тому що ми знаємо, чим менше залишиться невикористаних бюлетенів, чим більше людей прийде проголосувати, тим менше шансів у влади результати виборів сфальсифікувати.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Пане Жовтяк, а як Ви вважаєте, цей вибуховий пристрій, навіть Генеральна прокуратура заявляє, що є вже зв’язок із вибухами на Троєщині, це що така оперативність, що це означає?

Євген ЖОВТЯК: Це означає нагнітання обстановки. Згадайте, що перед попередніми президентськими виборами “справу грибників”, яку вже чомусь забули, але навколо якої теж нагніталася ситуація, намагалися людей залякати “терористами-грибниками” і таким чином змусити голосувати за цю владу.

Що стосується того, чи була вибухівка, чи не було, чи справжня ця справа, чи справа “шита білими нитками”, то я думаю, що саме керівництво прокуратури і Подільського району дало відповідь на це запитання: по гарячих слідах вони провели розслідування, вони поспілкувалися зі студентами і не побачили ніякої загрози будинкові, де була нібито знайдена ця вибухівка, насправді підкинута за вказівкою Міленіна, ні державному устрою, тим більше вони загрози не побачили, а після того, як студенти дали свідчення, їх було відпущено додому.

Я хотів би сказати, що в результаті професійних дій міліції і прокуратури Подільського району вони фактично підтвердили, що це ніщо інше, як провокація.

Але на сьогодні начальник райвідділу відсторонений від роботи і переведений у резерв, виконуючий обов’язки прокурора звільнений з органів прокуратури, виконуючий обов’язки начальника відділу розшуку Зоря Олександр звільнений з органів МВС. Тобто, фактично прокуратура показує усім іншим правоохоронцям, що ті правоохоронці, які будуть чесно служити закону, не будуть виконувати злочинні вказівки з АП, будуть нещадно звільнятися з роботи.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Пане Шурма, нещодавно я і мої колеги бачили по телебаченню репортаж, де Ви разом з іншими колегами СДПУ(О) берете участь у воєнізованих іграх молоді, якщо я не помиляюся, на Львівщині. Що це були за воєнізовані ігри?

Ігор ШУРМА: Я хотів би відповісти на запитання стосовно отруєння В.Ющенка, яке поставив радіослухач.

Моя позиція (я ніколи того не стидався): я не вірю в зумисне отруєння В.Ющенка, оскільки до моїх цінностей особисто людських, які я сповідую, це не вписується в здоровий глузд. Це –по-перше.

По-друге, аби припинити усілякі розмови стосовно цієї теми отруєння, то я вважаю, що В.Ющенко повинен поставити крапку, він повинен вийти і публічно сказати: “Ось моя медична документація протягом останніх 10 років (так, як він це говорив), я абсолютно здоровий, я був абсолютно здоровий, і те, що відбувається (і дальше розшифрувати)”.

Я вважаю, що сьогодні тільки Ющенко повинен поставити крапку в тій історії, якщо він не ставить крапку у тій історії і щось не домовляє, то він повинен вибачитися за те, що він ввів в оману українське суспільство. Це є перше.

Друге, що стосується телерепортажів, що Ви бачили. На Львівщині існує організація “Свім”, система воєнізованих ігор молоді. Це є громадська організація, яка об’єднує школярів.

Ви прекрасно знаєте потяг школярів до військової техніки, до військової служби, взагалі до всього, що має ігровий воєнізований характер.

Таких дітей ми відібрати, точніше вони самі згрупувалися, і ми намагаємося їм показати те військо від справжнього, тобто те, що ми бачили на полігоні, до ігор, які вони проводять.

Вся діяльність “свімерів” проводиться під гаслом: “Війна – це тільки гра, війна повинна залишитися грою”.

Проводячи такі, очевидно, ігри, ми ставимо собі за ціль, по-перше, дітей відтягнути з вулиці, зробити їх організованими, зробити їх дисциплінованими і, що найосновніше, привити у них почуття любові до свого війська, тому що ставлення до українського війська абсолютно є неоднозначним.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Пане Шурма, але вони там стріляли з якоїсь зброї. Це що, якась дитяча, іграшкова зброя?

Ігор ШУРМА: Ні, це справжня зброя. Під інструктажем їм було дозволено на полігоні зробити по декілька вистрілів по мішенях.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Там лише учні шкіл, так?

Ігор ШУРМА: Так, там є учні шкіл, а, наскільки мені відомо, студентів там не було.

Василь ЗІЛГАЛОВ: У нас є слухач. Ало. Добрий вечір!

Слухач: Добрий вечір! Пане Шурма і пане Жовтяк, скажіть, будь ласка, які гарантії, що влада не тисне на тих соціологів, які опитують населення?

В мене є конкретні свідчення, що в Острозі Рівненської області представниця Рівненської соціологічної служби при опитуванні пенсіонерів обмежувалася одним запитанням: “Чи підвищилася у вас пенсія?”

При чому правильно питання звучало так: “У вас же, звичайно, підвищилася пенсія?” Якщо була негативна відповідь, то вона, звичайно, втрачала інтерес і йшла від опитуваних пенсіонерів.

Це було два випадки в одному будинку на одних сходах. Так що, влада вже, може, зайнялася фальсифікацією рейтингів. Чи це складно так зробити? Дякую.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Пане Жовтяк, на цю тему Ви щось можете сказати?

Євген ЖОВТЯК: Влада замовляє такі соцопитування, відповідь на які наперед вже передбачена.

Тобто, в першу чергу, не коректно ставляться запитання. Це одна причина, чому може бути отримане “підтвердження”, що рейтинг Януковича зростає.

Тому що я регулярно їжджу по Київській області і за час виборчої кампанії за три місяці виборчої кампанії не знайшов жодного підтвердження не те, що зростання рейтингу Януковича, а взагалі присутності цього рейтингу, крім на офіційних зборах, які проводять районні державні адміністрації, де людей примушують голосувати за владного кандидата.

Що стосується іншої частини питання, то влада тисне не стільки на соціологів, як тисне на самих людей, тобто вона їх залякує. Люди бояться сказати, за кого вони насправді будуть голосувати.

Тобто передбачаючи, що якась провокація з боку влади, очевидно, що хтось може і казати, що він буде голосувати за владного кандидата. Але я вважаю, що насправді люди це і знають, і повинні це розуміти, що насправді в кабінці для голосування не буде ніякої присутності влади.

Ми гарантуємо, що не дамо жодному держиморді заглянути, як людина буде заповнювати ці виборчі бюлетені, і це означає, що ці рейтинги будуть спростовані результатами голосування 31 жовтня.

Ігор ШУРМА: Знаєте, я в ефір відразу хочу вибачитися за риторику мого колеги Жовтяка. Може, він навіть мені не дозволить це зробити, та мені дуже прикро слухати те, що говорить цей чоловік.

Ми говоримо про соціологію. Дійсно, соціологію до соціології можна поставити в розмаїття і мати різні враження від неї. Але є одна річ: я, наприклад, іду по новинах, які любить, очевидно, слухати і довіряє пан Жовтяк. Це є чесні новини “5 каналу”.

До тих пір, поки на “5 каналі” соціологічні опитування, які любив оприлюднювати цей канал, рейтинг був +5 - 7 % в бік Ющенка, то вірили і соціології, і її коментували.
Тепер, в останній день, коли це дозволялося законом, було оголошено, що рейтинги вирівнялися і Янукович перемагає, то почали говорити, що соціологія замовна.

Ви маєте повну рацію, пане Жовтяк, я мушу сказати, що довіряти треба завжди шляхом довіри, напевне. Що я маю на увазі?

Я був в Мукачеве на виборах, я був на одній дільниці, був Ваш колега на тій дільниці. Ми на екзит-полі запитували людей, за кого Ви голосували? За Нусера. Там голосували в основному цигани.

Коли ми пізніше дивилися на результати виборів, то, власне, на тій дільниці перемогу отримав Балога.

І другий випадок, 2002 рік. На екзит-полі ми мали заключення, що СДПУ(О) набирає від 8,5 до 8,8 відсотка. В кінцевому результаті ми отримали 6,27.

Без сумніву, те, що ви говорите, має рацію. Тому, коли Ви говорите про те, що Янукович рейтингу взагалі не має, то, очевидно, те середовище, куди приїжджають праві радикали і тиснуть на населення, то вони отримують однобокі відповіді.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Пане Шурма, до Вас запитання є у студентки з Києва. Добрий вечір.

Слухачка: Ало, добрий вечір. Мене звати Галина. У мене запитання до пана Шурми, чому він називає...

По-перше, мене дуже обурює те, що він називає війну грою, я хотіла б сказати, що це не гра. І всі студентські заворушення, якими студенти намагаються протестувати проти дій влади, це теж не є гра.

Чому він називає воєнізовані ігри під егідою СДПУ(О) не грою, тобто це нормально, а все решта називається грою. І проводять такі ганебні обшуки, тим самим перешкоджають студентам вільно висловлювати свою думку навіть мирним шляхом. Дякую дуже.

Ігор ШУРМА: Шановна пані Галино, я б не хотів бути вчителем, але я б порадив Вам такі речі.

Коли ведеться дискусія, важливо чути не тільки самого себе, завжди важливо дослухатись до того, що говорять інші. І коли Ви кажете про ті речі, про які я взагалі не говорив, то мені Вас просто дуже шкода, бо Ви сприймаєте інформацію тільки так, як вона Вам вигідна.

Я Вам ще раз нагадую, що на Львівщині ми проводимо постійні заняття з дітьми, які проходять під егідою “Війна повинна залишитись тільки грою”. І ми тим самим у дітей виховуємо не сприйняття будь-якого вирішення питання силовим методом.

Я б хотів, щоб Ви дослухалися, про що говорять, а пізніше задавали свої запитання.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Пане Шурма, я цитую Вас тоді. Ви щойно таку фразу сказали: “Версії, які любив оприлюднювати цей канал...” Це в минулому часі щодо “5 каналу”. Сьогодні вістка прийшла, що заарештовані рахунки “5 каналу”.

Ви в курсі справи, що сталося?

Ігор ШУРМА: Мені дуже приємно, що Ви мене цитуєте, я не знав, що такий популярний, власне, у такій передачі. Я хотів би Вам сказати, що я намагаюся у своїй діяльності дотримуватися чіткого законодавства. Якщо на сьогоднішній день заборонено оголошувати рейтинги, то я можу тільки в минулому сказати: тоді, коли оголошував канал.

Бо ні один канал, ні “5 канал”, ні “Інтер”, ні будь-який інший не має права на сьогоднішній день цього робити, тому це було в минулому.

А що стосується закриття рахунків “5 каналу”, то, шановні добродії, будьте відвертими і чесними до кінця. Ви прекрасно знаєте, що не тільки некоректність, але й неправду дозволив собі висловлювати по відношенню до голови комісії власник “5 каналу” так, як це говорить пан Порошенко.

І Сівкович подав до нього до суду. Вимагав, аби Дорошенко перед ним вибачився. І вибачився через “5 канал”. І він подав відповідні документи, на що є відповідне рішення. Тому ніхто не закривав ніяких нікому рахунків.

Якщо Ви кажете, кажіть правду до кінця. Не можу бути правда, Ви ж самі до цього постійно закликаєте, однобока.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Дякую, пане Шурма за Вашу оцінку. Я б хотів би до вас обох, до пана Жовтяка і пана Шурми звернутися з таким запитанням. Якщо після цих президентських виборів при владі залишиться Леонід Данилович Кучма, що ви скажете через півтора місяці в прямому ефірі “Вечірньої Свободи”? Пане Жовтяк?

Євген ЖОВТЯК: Такого не буде. На виборах 31 жовтня переможе Віктор Ющенко, тому розглядати фантастику... Так, ця влада в конвульсіях, ця влада готова піти на будь-який злочин, не тільки на фальсифікацію виборів, а й на будь-який силовий варіант з масою людських жертв, але ми цього їм зробити не дамо.

Ми не допустимо фальсифікації виборів, ми не допустимо ніякого силового варіанту. Тобто після 31 жовтня влада в Україні поміняється, тому ніяких “якщо” не буде.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Дякую. Пане ШУРМА, як Ви відповісте на це питання, бо це один із прогнозів, який сьогодні дають експерти.

Ігор ШУРМА: Без сумніву. Я б хотів розчарувати пана Жовтяка, влада не поміняється в Україні, Ви глибоко помиляєтесь, шановний депутате від “Нашої України”.

Тому що і Янукович, і Ющенко – вихованці цієї влади. Ющенко працював у цій владі прем’єр-міністром з цим Президентом Кучмою.

Ніколи в житті, будучи при посаді, не воював з цим Президентом. А почав з цією владою воювати тоді, коли він опинився поза коридорами виконавчої гілки влади.

А те, що Ви на сьогоднішній день собі дозволяєте в ефірі кидати зерна розбрату і сіяти вже недовіру до тих виборів, то це є факт.

Бо самі Ви тільки що сказали: “Ми не допустимо фальсифікації”.

Євген ЖОВТЯК: Правильно.

Ігор ШУРМА: Ви навіть у своїх думках не можете допустити, що хтось може проголосувати по-інакшому.

Я знаю тільки одне, що український народ вибере собі нового президента, незалежно від того, що хоче особисто Шурма чи що хоче особисто Жовтяк.

Але хотів би сказати одну річ: життя на цьому не зупиниться. І Жовтяку потрібно буде в очі дивитися виборцям і журналістам, і Шурмі.

Тому я не хочу робити таких радикальних оцінок, як робить пан Жовтяк, але я Вам можу сказати, що у Вас на сьогоднішній день, відповідно, до останніх рейтингів, опублікованих на “5 каналі”, менше шансів добитися того, що ви хочете, ніж більше.

Василь ЗІЛГАЛОВ: Пане Шурма, я бачу, що Ви великий прихильник “5 каналу”, але Ви не відповіли на наше питання. Я запитав, як Ви прокоментуєте, чи зможете прокоментувати через півтора місяця після президентських виборів, якщо при владі залишиться Леонід Кучма?

Ігор ШУРМА: Я взагалі думаю, що коментувати нам не потрібно буде, тому що на вибори йдуть два Віктора, і передбачати, що може статись якась інша ситуація, я думаю, що це буде некоректно по відношенню до двох найбільш рейтингових політиків.

А стосовно того, щоб цього не сталося, нехай пан ЖОВТЯК всіх людей, які палко підтримують Ющенка, налаштує людей на дві речі: коли можна виграти, коли можна програти.

І на те саме повинні бути налаштовані виборці, які уболівають за Януковича.

Радіо “Свобода”, 18.10.2004, http://ukraine.radiosvoboda.org.

Версія для друку На першу сторінку