контактна інформація:
01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А
|
|
Українська Народна Партія
Центральна контрольно-ревізійна комісія
КУЛИНИЧ Віктор, голова ЦКРК
ПАШИНСЬКИЙ Микола, заступник голови, секретар ЦКРК
БАБИЧ Андрій
БАЧЕРІКОВА Ірина
ДУТЧАК Володимир
КОВАЛЬ Геннадій
КОЛОМІЄЦЬ Олексій
САРАНА Валерій
СИРОТЕНКО Сергій
СОЛОМАХА Сергій
ТИМОЩУК Юлія
ПОЛОЖЕННЯ
про контрольно-ревізійні органи УНП
1. Загальні засади
1.1. До контрольно-ревізійних органів Української Народної Партії належать Центральна контрольно-ревізійна комісія та контрольно-ревізійні комісії обласних організацій партії.
1.2. Центральна Контрольно-ревізійна комісія (далі – ЦКРК) обирається З’їздом УНП, а контрольно-ревізійні комісії (далі – КРК) обласних організацій обираються обласними конференціями. ЦКРК підконтрольна й підзвітна виключно З’їзду, а КРК обласних організацій – конференції відповідної обласної організації УНП.
1.3. Предметом діяльності ЦКРК є перевірка статутної, фінансової та внутрішньогосподарської діяльності всіх органів та структурних підрозділів УНП, а КРК обласних організацій – всіх органів та структурних підрозділів відповідних обласних організацій УНП.
1.4. У своїй діяльності контрольно-ревізійні органи УНП (далі – Комісії) керуються такими нормативними документами: Статутом і Програмою Української Народної Партії, „Положенням про контрольно-ревізійні органи УНП”, Ухвалами З’їздів УНП, рішеннями Центрального Проводу та Правління, якщо вони не суперечать Статутові, Програмі й Ухвалам З’їздів УНП та чинному законодавству України.
1.5. Члени ЦКРК та її голова мають право бути присутніми на засіданнях З’їзду УНП, Центрального Проводу, Правління, рад обласних і районних організацій, їх проводів, зборів та конференцій, а члени КРК обласних організацій – відповідно, на засіданнях обласних конференцій, рад первинних осередків, обласних і районних організацій, їх проводів та зборів. Голова та члени Комісії мають право дорадчого голосу на цих засіданнях, якщо вони не е делегатами З’їзду УНП, зборів та конференцій або не входять до складу відповідних керівних органів.
1.6. Голова та члени Комісії можуть бути виведені з її складу за власним бажанням або у зв’язку з припиненням членства в партії.
2. Структура та регламент роботи
2.1. За поданням голови ЦКРК з обраного З’їздом УНП складу члени ЦКРК обирають заступника і секретаря ЦКРК. Контрольно-ревізійні комісії обласних організацій УНП обирають зі свого складу голову та секретаря КРК.
2.2. Засідання контрольно-ревізійних органів відбуваються за рішенням голови Комісії згідно плану або в міру необхідності. Про термін засідань члени комісії попереджаються не пізніше ніж за п'ять днів, а в нагальних випадках не пізніше чим за два дні.
2.3. Засідання контрольно-ревізійних органів скликаються та ведуться головою відповідної Комісії або за його дорученням заступником голови чи секретарем. Засідання цих органів чинні за умови участі у них не менше половини членів Комісії. Рішення приймаються більшістю голосів від чисельного складу Комісії.
3. Повноваження, форми і види діяльності
3.1. Діяльність ЦКРК поширюється на всі органи і структурні підрозділи УНП без винятку, а КРК обласних організацій - на всі органи і структурні підрозділи відповідних обласних організацій УНП.
3.2. Рішення контрольно-ревізійних органів є обов'язковими у разі, якщо вони стосуються порушень Статуту та фінансової дисципліни. Обов'язкові рішення ЦКРК підлягають затвердженню Центральним Проводом, Правлінням або З’їздом відповідно до їх компетенції, а обов'язкові рішення КРК – радою, проводом або конференцією відповідної обласної організації.
3.3. Контрольно-ревізійні органи здійснюють свою діяльність у формі перевірок, ревізій та інших заходів, що спрямовані на встановлення відповідності прийнятих рішень чи дій органів, структурних підрозділів, посадових осіб або окремих членів партії вимогам Статуту та інших нормативних документів УНП.
3.4. Перевірки, ревізії та інші заходи контрольно-ревізійних органів здійснюються за документами та матеріалами, наданими органами та структурними підрозділами УНП. Вони проводяться як з ініціативи комісії, так і за пропозицією відповідних керівних органів УНП. Виїзні перевірки здійснюються групою, склад якої визначає голова комісії.
3.5. Будь який орган або структурний підрозділ УНП зобов’язані надати матеріали , які вимагає комісія , група перевірки чи їх керівництво.
3.6. Відповідь на рішення комісії або звернення її голови відповідний структурний підрозділ УНП має надіслати до комісії не пізніше десяти днів з моменту отримання.
3.7. Комісія перевіряє:
- виконання структурними підрозділами та окремими членами партії вимог Статуту та інших нормативних документів прийнятих УНП;
- стан обліку членів партії, обліку і реєстрації первинних осередків, районних і обласних організацій, достовірність оформлених членських квитків, облікових та реєстраційних документів;
- результати фінансово - господарської діяльності органів та структурних підрозділів, її відповідність нормативним документам УНП та чинному законодавству;
- ефективність збереження та використання майна УНП;
- дотримання норм і термінів розгляду звернень, подань, заяв структурних підрозділів та окремих їхніх членів до вищих органів УНП.
3.8. За результатами перевірки Комісія має право:
- вимагати скасування рішень органів та структурних підрозділів, якщо вони визнані невідповідними чинному законодавству та нормативним документам УНП;
- вимагати усунення виявлених порушень та ставити перед відповідними статутними органами питання про відповідальність посадових осіб чи керівного органу структурного підрозділу за виявлені порушення або відмову в їх усуненні;
- ініціювати питання про припинення повноважень, ліквідацію чи реорганізацію органів та структурних підрозділів або виключення з лав партії окремих його членів за виявлені порушення або відмову їх усунути.
3.9. На основі проведених перевірок Комісія приймає відповідне рішення або готує методичні рекомендації щодо виявлених порушень і шляхів їх усунення, які надаються органам та структурним підрозділам УНП для використання у їх діяльності.
3.10. Голова ЦКРК може надавати роз’яснення чи пропозиції на звернення Голови партії, Центрального Проводу, Правління, голови чи керівного органу обласної організації УНП щодо відповідності тих чи інших дій або прийнятих рішень вимогам Статуту та інших нормативних документів УНП. . Голова КРК обласної організації може надавати такі роз’яснення чи пропозиції на звернення голови чи керівного органу відповідної обласної організації УНП та її структурних підрозділів.
3.11. ЦКРК здійснює методичну координацію діяльності КРК обласних організацій УНП.
4. Матеріально-технічне забезпечення
4.1. Для забезпечення діяльності контрольно-ревізійних органів відповідні органи УНП надають необхідні кошти, матеріальні засоби, приміщення, меблі, засоби зв’язку, оргтехніку тощо.
4.2.. Голові та членам Комісії відшкодовуються фактичні витрати пов’язані з виконанням їх обов’язків.
4.3. Секретаріат УНП за поданням голови ЦКРК може залучати в установленому порядку за трудовими угодами фахівців для перевірок фінансової та внутрішньо - господарської діяльності УНП.
4.4. Робота ЦКРК забезпечується за рахунок коштів УНП у відповідності з кошторисом , представленим головою ЦКРК.
5. Затвердження положення та внесення змін і доповнень
5.1.Положення про контрольно - ревізійні органи УНП, зміни та доповнення до нього приймаються на засіданні ЦКРК та затверджуються Центральним Проводом УНП.
|
|