Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/27/200711:34 AM

ЗАЯВА
Української Народної Партії

В ніч на 25-е червня в самому центрі м.Одеси наймана група молодиків віроломно напала на невелику групу місцевих козаків, які охороняли пам’ятник потьомкінцям, влаштували бійку та допомогли терміново залученим робітникам за допомогою крану демонтувати цей відомий далеко за межами України символ свободи, виборюваної моряками. За цим нічним безладом і грубим порушенням чинного законодавства мовчки спостерігала міліція та рота солдат, які заблокували всі входи на площу, названу на честь душительки України – сумнозвісної імператриці Катерини II. Саме їй збирається місцева влада встановити пам’ятник на місці знесеної скульптурної композиції. І робиться все це без необхідного узгодження з міністерством культури України та без попереднього оприлюднення рішення мерії.
Українська Народна Партія хоче нагадати одеським українофобам лише деякі штрихи шовіністичної діяльності німецької княжної Ангальт-Цербстської, яка заховалася за іменем Катерини II. Її царювання позначилося глибоко реакційною внутрішньою політикою (це повне покріпачення селянства України, поширення на всій окупованій території України прав і привілеїв російського дворянства, розшматування та знищення Польщі, скасування в 1764 році гетьманату, ліквідація автономії Гетьманщини, чим було остаточно перекреслено Переяславську угоду, підступне знищення Запорізької Січі в 1775 р., анексія Криму в 1783 р., загарбання Правобережної України в 1790 р., позбавлення всяких прав української церкви, відбирання в 1786р. всіх маєтків українських монастирів і т.п.) За її панування проводилася тотальна русифікація, чим вона створила передумови для знищення української культури, для відомих указів про заборону української мови. Катерина II належить до найбільших ворогів українського народу, отже, всіх громадян України сьогодні. Її параноїдальна ненависть до всього українського надовго передалася наступним правителям російської та радянської імперій.
УНП обурена шовіністичним задумом міської влади м.Одеси, яка вже вдруге за роки Незалежності України намагається реалізувати брудну ідею спорудження в цьому українському місті пам’ятника російській імператриці та використати її постать як наступний виборчий блуд. Ми звертаємося до керівництва країни, до Президента України з вимогою негайно втрутитися в ситуацію, не допустити подальшого розвитку подій, які загрожують національній безпеці України, розпалюють міжнаціональні протистояння. Самі ж організатори акції знесення пам’ятника морякам повинні бути покарані. Українці не можуть допустити такої наруги над собою та істиною.


Версія для друку На першу сторінку