>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/26/200712:27 PM

ХАРКІВЩИНА. У Коломаці вшанували гетьмана Івана МАЗЕПУ

Урочистості з нагоди 320-річниці з дня обрання Івана МАЗЕПИ гетьманом Лівобережної України відбулися у селищі Коломак, що на Харківщині.

Як повідомив один із учасників цих заходів - голова Харківської обласної організації Української народної партії Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ, «вшанування Івана МАЗЕПИ на Харківщині вперше відбувалися на офіційному рівні із залученням управлінь та відділів облдержадміністрації, громадських організацій і політичних партій демократичного спрямування та мешканців Коломака».

Учасники урочистих заходів поклали квіти до пам’ятного каменя І.МАЗЕПІ та взяли участь у мітингу, який закінчився святковим концертом. А напередодні у Свято-Івано-Богословському храмі Української православної церкви Київського патріархату пройшла молитва за гетьмана МАЗЕПУ, в якій взяли участь представники обласних козацьких організацій.

Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ підкреслив, що «коломаччани й раніше намагалися вшанувати гетьмана МАЗЕПУ, але це стало можливим тільки тоді, коли селищну раду очолив представник Української народної партії Костянтин КОКАЯ, а в селищній раді була створена фракція УНП».

Минулого року з ініціативи районної організації Української народної партії у Коломаці було закладено пам’ятний камінь, на місці якого заплановано встановити пам’ятник Івану МАЗЕПІ. Наразі у Коломацькій селищній раді відкрито спеціальний рахунок, на якому акумулюються кошти для будівництва пам’ятника, а його встановлення заплановано на 14 жовтня 2007 року.

Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ також висловив сподівання, що «спільними зусиллями органів влади і представників громадськості, в Україні нарешті буде належно вшановано пам’ять одного з найвизначніших державних діячів української держави про якого імперська влада тривалий час поширювала негативні міфи і стереотипи.


Версія для друку На першу сторінку