12/06/2004
Антон БУТЕЙКО: “З 1 грудня КУЧМА – звичайний громадянин, а його спроби виконувати обов’язки Президента повинні кваліфікуватися як дії, спрямовані на захоплення державної влади”
“У державі не існує Президента взагалі, а прем‘єр-міністру висловлена недовіра парламенту України, що тягне за собою його відставку та відставку всіх членів Кабінету Міністрів”, - так прокоментував нинішню ситуацію в Україні Надзвичайний і Повноважний посол України, заступник голови Української народної партії Антон БУТЕЙКО. Він наголосив, що “з 1 грудня поточного року Л.КУЧМА є не офіційною особою, а звичайним громадянином України; він не є також членом якоїсь партії і не може бути учасником переговорів по врегулюванню гострих політичних проблем”. Антон БУТЕЙКО зазначає, що з 1 грудня “спроби Л.КУЧМИ виконувати обов‘язки Президента України, підписувати укази чи інші акти, вести переговори з представниками іноземних держав, запрошувати їх приїжджати в Україну і втручатися у виборчий процес та інші дії такого характеру повинні кваліфікуватися як “дії, спрямовані на... захоплення державної влади”, і, відповідно до статті 109 Кримінального Кодексу України вони розглядаються як злочин проти основ національної безпеки України та караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років”. Антон БУТЕЙКО також зазначив:
--Хоча за статтею 108 Конституції України “Президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного Президента України”, зрозуміло, що робити це він має право лише в рамках визначених статтею 103 Конституції, згідно з якою “Президент України обирається... строком на п‘ять років”. Відповідно, строк повноважень Л.КУЧМИ у якості Президента України закінчився 30 листопада 2004 року.
Українське суспільство має виходити з визнання наявності такої парадоксальної конституційно-правової невизначеності, яку породив і за яку є відповідальним режим КУЧМИ-ЯНУКОВИЧА. Усі учасники політичного процесу в Україні мають враховувати цю реальність і виходити з неї. Зусилля ВР та всіх причетних політичних сил мають не відволікатися на другорядні справи, а спрямовуватися в першу чергу саме на те, щоб усунути цю конституційно-правову невизначеність і забезпечити чесне переголосовування другого туру президентських виборів 26 грудня.
Треба виходити з того, що з 1 грудня поточного року Л.КУЧМА є не офіційною особою, а звичайним громадянином України. Він не є також членом якоїсь партії і не може бути учасником переговорів по врегулюванню гострих політичних проблем. Його поведінка, дії чи бездіяльність мають кваліфікуватися на основі чинного законодавства України. Його спроби виконувати обов‘язки Президента України, підписувати укази чи інші акти, вести переговори з представниками іноземних держав, запрошувати їх приїжджати в Україну і втручатися у виборчий процес та інші дії такого характеру повинні кваліфікуватися як “дії, спрямовані на... захоплення державної влади”. Відповідно до статті 109 Кримінального Кодексу України вони розглядаються як ЗЛОЧИН ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ і “караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років”. Аналогічно може розглядатися і відмова ЯНУКОВИЧА від подання заяви на звільнення з посади прем‘єра після висловлення йому парламентом недовіри, чого вимагає Конституція України.
Громадянин Л.КУЧМА зобов‘язаний також звільнити кабінет та інші приміщення, транспортні та інші засоби, якими має право користуватися повноважний Президент України. Відмова зробити це може кваліфікуватися відповідно до статті 191 Кримінального Кодексу України як “привласнення майна”, тобто злочин, що “карається штрафом до п‘ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого”.
Безперечно, що проти нього мала б бути порушена кримінальна справа уже не в порядку імпічменту, а у відповідності до чинного законодавства України як проти будь-якого громадянина України, який вчинив дії, передбачені Кримінальним Кодексом.
Якщо взяти до уваги також те, що злочинні дії КУЧМИ-ЯНУКОВИЧА привели до багатьох втрат внаслідок суттєвого підвищення цін, неможливості користуватися своїми вкладами в банках в нормальному режимі та ін., то громадяни України можуть звертатися до судів України з позовами про відшкодування нанесеної їм матеріальної шкоди”.
|