>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/26/200301:30 PM

Олександр МОСІЮК: “Європа зацікавлена в каспійській нафті, оскільки вона екологічно чистіша, ніж сибірська”


24 червня фракція “Наша Україна” зробила заяву з приводу спроб реверсного використання нафтопроводу “Одеса-Броди”, у якій відзначено, що національним інтересам України відповідає лише прямий шлях транспортування нафти, а саме від Одеси до Бродів. За словами голови Аналітичної ради Української Народної Партії Олександра МОСІЮКА, аргументи прихильників прямого транспортування у дискусії щодо напрямку транспортування нафти є значно переконливішими..
“По-перше, в цьому разі Україна досягає диверсифікації поставок нафти і для себе, і для Європи. Європа в першу чергу зацікавлена в каспійській нафті, яка є легшою за сибірську і більш екологічно чистою. Тому Європа, яка має дуже жорсткі вимоги до екологічних питань, зацікавлена в каспійській нафті. Іншою причиною є те, що такий маршрут поставки нафти розвантажує Босфор, який на сьогодні надзвичайно завантажений”, - зазначив голова Аналітичної ради УНП. “Якщо російська нафта буде постачатися до терміналу “Південний”, це збільшить навантаження на Босфор і створить додаткові проблеми”, - переконаний Олександр МОСІЮК.
Від наголосив, що для України проект транспортування “Одеса-Броди” має стратегічне значення, оскільки “Україна стає частиною енергетичної системи Європи, і в такий спосіб робить важливий крок на шляху до євроінтеграції”.
“На жаль українська влада чітко не визначилася, тому що одні стверджують, що труба не може стояти сухою, а потрібно, щоб вона приносила прибуток. Це акцент на короткотерміновому економічному ефекті, і, на мою думку, ця позиція дуже близькозора”, - зазначив Олександр МОСІЮК.
Олександр БАБАК.

Версія для друку На першу сторінку