06/20/2003
Борис ЗАГРЕВА: “Центр України - той політичний `стрижень`, який буде опорою на майбутніх президентських виборах для національно-демократичних сил`
"Миргород. Полтавська область. Центр України ще покаже, як треба демократично вирішувати питання і як демократично будувати державу. Центр України - той політичний "стрижень", який буде опорою на майбутніх президентських виборах для національно-демократичних сил", - зазначив на зустрічі з мешканцями Миргорода в рамках форуму "Нашої України” на Полтавщині народний депутат України, голова Волинської обласної організації УНП Борис Загрева.
Підготовка до зустрічі з народними депутатами України Валерієм Асадчевим та Борисом Загревою у Миргороді міськими організаціями політичних партій блоку "Наша Україна" не пройшла без певних перешкод з боку влади, що вже ніби стало традиційним у проведення подібних заходів. Проблема, як завжди, стосувалася приміщення, яке вдалося "вибити" тільки в останній день перед зустріччю з народними депутатами, членами партійної групи УНП у Верховній Раді. Не зважаючи на полярність поглядів наших громадян, які існують в різних регіонах країни, проблемні питання, як правило, скрізь дуже подібні - заборгованість по зарплаті в освітянській, культурній та медичній сферах, повернення вкладів населенню, збиткові умови розвитку малого і середнього бізнесу та інше. На всі ці питання повністю або частково дали відповідь члени Бюджетного комітету Борис Загрева та Валерій Асадчев, які брали участь у проведенні регіонального форуму блоку "Наша Україна" у Миргороді.
Борис Загрева наголосив, що проводячи Дні Української Народної Партії в областях, лідери УНП чітко заявили про те, що єдиним кандидатом на президента від блоку має і мусить бути тільки та людина, яка на сьогодні вже є обрана народом - Віктор Андрійович Ющенко."
Не оминули учасники зустрічі й українсько-польского питання, що перейшла в площину зацікавленості усієї України.
"Волинь сьогодні є найбільш політично активізованою частиною України, а саме в тому, що стосується україно-польських відносин у роки Другої світової війни, - сказав Борис Загрева. - І, на мою думку, в більшій мірі інформація з цього питання замовчується для українців. Сьогодні польська сторона, російські спецслужби підняли питання перед польським президентом, аби той вимагав від України вибачення за події 1943-1944 рр. на Волині. Правда, як казав Віктор Андрійович, не може бути тільки одною, і ми сьогодні маємо дві правди: 1939 р. - виселення холмщаків, а це була територія України, спалення маєтків, церков; і вже у 1943-1944, коли йшов фронт, Армія Крайова отримала чітку вказівку від свого керівництва, яке на той час знаходилося в Лондоні, винищити українське населення на Волині, аби після війни, зробивши перепис, можна було претендувати на ці території. І якби Верховна Рада України повернулася до питання щодо визнання вояків УПА воюючою стороною, які встали на захист своєї землі і свого народу, то на сьогодні б питання щодо вибачення української сторони не виникло б. На мою думку, ті політичні сили в Україні, які зацікавлені у розпалюванні таких проблемних питань, роблять це, щоб відвернути увагу політиків від майбутніх президентських виборів, щоб світове співтовариство, Уряд України і Сейм Польський засудили ці події і після того визнали жителів Західної України вбивцями, аби потім показувати мешканцям центральної і східної України, якими, мовляв, є ті 60-80% виборців Західної України, що віддали свої голоси Віктору Ющенку, за його блок.”
12 червня в Польщі відбулися переговори делегації Верховної Ради України в складі п'яти народних депутатів в Польському Сеймі. Польська сторона вимагає, щоб український парламент погодився на спільну заяву, в якій буде вказано, що це був геноцид проти польського населення. “Але сьогодні є живі свідки того, і як поляки приходили вбивати українців, і як потім Українська Повстанська Армія стала на захист свого населення. Було сорок років, було п'ятдесят - Польща з цього приводу мовчала, а сьогодні це питання активізується. Волинь, її населення дуже боляче сприймає ці проблеми. Багато виборців піднімають питання перед нами, що вибачення не можна робити, бо тут була і наша правда" – зазначив Борис Загрева.
20 червня 2003 р., "Слово і діло" №24
|