Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/30/200412:28 PM

“Невдовзі, якщо переходитимеш вулицю на червоне світло, запитуватимуть, чи не є ти членом УНП” - Розмова з Богданом Соколовським, керівником секретаріату УНП

Розмова з Богданом Соколовським, керівником секретаріату УНП
“Львівська газета”, № 478, 30 серпня 2004 р.

Богдан Соколовський – один із тих, хто вивів на чисту воду фальшивих уенпівців, нібито причетних до вибуху на Троєщинському ринку Києва. “Газета” попросила пана Богдана прокоментувати “політичний” слід вибуху в Києві та його можливі наслідки.

– Із-поміж затриманих, яких підозрюють у скоєнні злочину, жоден не є членом Української народної партії. У п’ятницю та суботу вранці міліція намагалася продемонструвати, начебто як доказ, вилучений партійний квиток члена УНП, виписаний на прізвище Пастух. Хочу сказати, що в УНП немає такої людини, а квиток, який показали широкому загалу, – фальшивий. Це дуже просто довести. Зокрема, нумерація квитка підтверджує, що він не належить зазначеній особі. Підозрюю, що хтось свідомо (замовник афери, зокрема виготовлення квитка, з яким начебто терорист пішов на атентат) намагається втягнути міліцію в брудну політичну аферу.

Тому нині мають з’ясувати, хто стоїть за замовленням цього фальшивого квитка. Тоді можна проводити паралелі, що та людина чи та структура відповідальна за трагедію на Троєщинському ринку. Ми готуємо відповідні судові позови – юристи працюють, щоб довести справу до завершення. Вже надіслали в Генеральну прокуратуру офіційний запит і вимагатимемо, аби з’ясували, хто замовив фальшивий партійний квиток, на підставі чого правоохоронні органи, не перевіривши цього “документа”, використовують його як речовий доказ.

Правоохоронці навіть не спромоглися з’ясувати, чи належить ця людина до УНП. Складається враження, що невдовзі, якщо переходитимеш вулицю на червоне світло, запитуватимуть, чи не є ти членом УНП.

– Люди, затримані міліцією за підозрою в скоєнні злочину на Троєщині, так чи інакше мають стосунок до політичних і громадських організацій, які є організаціями-клонами відомих УНП УНА-УНСО. Як прокоментуєте такий збіг обставин?

– Чесно кажучи, віднедавна не вистачає енергії аналізувати все, що стосується не нашої партії. І в програмі, й у статуті УНП дуже чітко виписано, що наша структура категорично відкидає будь-який радикалізм. І ті люди, які є підозрюваними, абсолютно не мають стосунку до нас, ніколи не мали й навіть не намагалися вступати в лави УНП. Зрештою, таких людей ніхто б і не приймав. У суботу затримали представницю секретаріату УНП Наталію Ковальчук. Того ж дня представники МВС заявили, що вона начебто підозрювана, їй не пред’явлено жодних претензій і звинувачень. Ми глибоко переконані, що жінка не причетна до вчинення протиправних дій.

Також затримали двох її подруг. Молоді освічені люди: одна навчається на філософському факультеті КНУ, друга закінчила журналістику. Тобто це грамотна, кваліфікована молодь. Але бачите, вони не були членами УНП – і їх відпустили ввечері того ж дня, а Наталя виявилася членом УНП, то її тримали майже добу.

Якщо зважити на пояснення правоохоронців, то вони кажуть, що Наталя Ковальчук фактично зізналася, що є членом УНП. Це просто абсурд. Затримують дівчат, начебто підозрюють у крадіжці в “Метрограді”, везуть до райвідділу міліції, який розташований на зовсім іншій території, ніж цей “Метроград”, і допитують, чи є вони членами УНП. То як це можна інтерпретувати? Чи не як упереджену й наперед підготовлену атаку проти партії? Іншого пояснення просто немає.

Ми вимагатимемо від шановного керівництва прокуратури, міліції, СБУ, щоб нам пояснили – в чому річ. Це буде серйозна “розборка” буквально в перші години парламентської сесії Верховної Ради. Наші депутати дуже серйозно ставитимуть питання про те, що відбувається в державі.

– За якими фактами подадуть судові позови, скільки позовних заяв можна очікувати від партії?

– Наразі не можу назвати кількості позовних заяв, бо юристи ще працюють над цим питанням. А фактів більш ніж достатньо. Перше – оприлюднення інформації, що начебто члени УНП причетні до трагедії. Цю інформацію слід спростувати. Будуть позови до деяких засобів масової інформації, зокрема тих, які, незважаючи на нашу суботню прес-конференцію, замовчують факти, наведені нами, а подають, знову ж таки, версію міліції, де фігурує УНП, яка десь там до чогось причетна. Це будуть дуже серйозні позови.

– Хто, на вашу думку, спланував цю акцію?

– На жаль, не знаємо. Але те, що її спланували, в мене не викликає жодного сумніву. Маю на увазі паплюження УНП. Є доволі даних, які спонукають до такої думки, зокрема міркування владних структур, провокації, намагання втрутитися в комп’ютерну мережу партії. Все перелічене наштовхує на роздуми, що УНП, одна з найпотужніших політичних сил у коаліції “Сила народу”, стала об’єктом посиленої уваги. Дуже багато прямих і непрямих доказів, що нашій роботі намагаються перешкодити. Переслідують членів УНП, починаючи від народних депутатів і закінчуючи бізнесменами та вчителями.

Зверніть увагу: тільки-но сталася трагедія, міліція відразу оприлюднила інформацію, що серед затриманих є два члени УНП. Чомусь не сказали, що це громадяни України, адже насамперед з’ясовують громадянство підозрюваного. Треба сказати, водії вони чи ні. Тоді, керуючись таким принципом, вилучити посвідчення в усіх водіїв і записати їх у підозрювані – і цей ланцюжок можна продовжувати. Незважаючи на можливу причетність цих людей до інших політичних структур, імовірно, навіть радикальних, усе одно говорили тільки про УНП. І донині саме такої лінії дотримуються в деяких, м’яко кажучи, необ’єктивних засобах масової інформації.

– УНП самостійно вирішуватиме цей конфлікт? Коаліцію “Сила народу” залучать до цього процесу?

– Наразі намагаємося все вирішити самостійно, бо коаліція “Сила народу” має стратегічне завдання – перемога Віктора Ющенка на виборах. І, звичайно, ця ситуація не найкраще вплине на нашу активність у виборчому процесі, але ми переможемо. Ви розумієте, що наразі доводиться приділяти увагу та концентрувати енергію на вирішенні цього конфлікту замість того, щоб працювати над агітаційною кампанією. Тобто, можливо, на це й розраховували: що ми втягнемо в цей процес коаліцію, відтак значну енергію вона витрачатиме на розв’язання проблеми УНП, а не на передвиборну кампанію.

– Чи є підозра, що до схожих радикальних заходів вдаватимуться не лише стосовно УНП, але й інших членів коаліції?

– Сподіваюся і хотів би вірити, що такого не буде. Але судячи з останньої заяви силових структур – начебто опозиція готує революційний сценарій, що є абсолютною брехнею, – то можливе всіляке. Але хотілося б, щоб цього не було. Хотілося б, щоб запанував здоровий глузд, а не авантюризм. Мені здається, що нині справа честі офіцерського складу МВС України – зрозуміти, що їх хтось намагається втягнути в політичні авантюри. А це неприпустимо для такої структури, як міліція. Вона повинна виконувати зовсім інші функції, а не грати в політику.

Розмовляла Валентина Люля

“Львівська газета”, № 478, 30 серпня 2004 р.Версія для друку На першу сторінку