Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


05/24/200704:30 PM

Юрій КОСТЕНКО наголошує, що „не треба прикривати розмовами про загрозу демократії небажання розбудовувати в Україні політичну систему європейського зразка”
Прес-служба Української народної партії звертає увагу на те, в що Заяві громадянського руху „Народна самооборона” від 23 травня суттєво викривлено сенс висловлювань Юрія КОСТЕНКА, одного із лідерів „Правиці”, лідера УНП в прямому ефірі „5 каналу” 22 травня. Фактично, Заява побудована на підміні понять.
Прес-служба УНП звертає увагу ЗМІ, що в інтерв’ю Юрія КОСТЕНКА „5 каналу” йшлося про те, що "Правиця" не виходила з переговорного процесу, як про це повідомив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" Юрій ЛУЦЕНКО, а не про відмову „Правиці” від об'єднання в єдиний блок з Народним Союзом Наша Україна та „Народною самообороною” напередодні дострокових виборів в Раду. Натомість „Народна самооборона” в Заяві від 23 травня закликає УНП „відкласти реалізацію своїх амбіцій на потім – в чесних та демократичних змаганнях”, фактично звинувачуючи УНП та її лідера в небажанні об’єднуватися з іншими демократичними силами напередодні дострокових парламентських виборів.
Прес-служба УНП нагадує, що партії, які входять до "Правиці”, одразу після Указу Президента про дострокові вибори від 2 квітня, офіційною заявою від 3 квітня 2007 р. ініціювали вихід на дострокові парламентські вибори єдиним блоком, до якого б увійшли всі демократичні сили – в тому числі БЮТ, НСНУ та праві партії. У зв’язку з відмовою БЮТу, нині переговори відбуваються між трьома силами – „Правицею”, НСНУ та „Народною самообороною”.
В інтерв’ю Юрія КОСТЕНКА „5 каналу” йшла мова про тему створення єдиної партії на базі політичних сил, що увійдуть до блоку "Наша Україна". Як повідомив КОСТЕНКО „5 каналу”, проектом угоди після виборів 2007 року партіям „Правиці” запропоновано увійти до складу єдиної партії на базі передвиборчого блоку, однак ця „ключова тема поки що неузгоджена”. В інтерв’ю „5 каналу” КОСТЕНКО висловив сумнів у доцільності створення єдиної партії на базі таких ідеологічно різних політичних сил, як „Українська правиця” та „Народна самооборона”. ”Юрій ЛУЦЕНКО на кожному мітингу каже – я соціаліст, я соціал-демократ”, -- нагадав КОСТЕНКО в інтерв’ю „5 каналу”. В той же час, „Українська правиця” – яскраво виражена права політична сила. „То як ми можемо об’єднуватися в одну партію з Юрієм ЛУЦЕНКОМ?” – висловив здивування КОСТЕНКО.

У Заяві "Народної Самооборони" від 23 травня, з посиланням на українську історію, демократів звинувачено у звичці „чубитися”, „не закріпивши незворотність реформ”. Питання партійної ідеології „Народна самооборона” називає „другорядними в порівнянні з основними питаннями – вибором європейського чи азіатського шляху розвитку держави”.
"Прихід до влади „не є самоціллю для правих сил”, -- бо це „не європейський, а євро-азійський шлях”, -- заявив у зв'язку з цим Юрій КОСТЕНКО в коментарі прес-службі УНП. ”Демократія європейського зразка передбачає, що „українські партії мають базуватися на європейських стандартах – єдиній ідеології – лівій чи правій, -- а не на вінегреті з гарних хлопців, які сьогодні розкручують один політичний проект, а завтра -- інший”, -- наголошує лідер УНП. „Не треба прикривати небажання розбудовувати в Україні політичну систему європейського зразка постійними розмовами про загрозу демократії”, - зауважив КОСТЕНКО.
У зв'язку із закидами демократам, лідер УНП нагадав, що саме завдяки єдності національно-демократичних сил за 18 останніх років політичної діяльності стало можливим проголошення незалежності України в 1991 році, затвердження першої української Конституції в 1996 році, підтримка прем’єр-міністра, а потім і президента Віктора Ющенка та його перемога на президентських виборах 2004 року.

Прес-служба УНП закликає до коректного цитування учасників політичного процесу, а також просить засоби масової інформації, які розповсюдили Заяву громадянського руху "Народна Самооборона" від 23 травня, виявити професійну коректність та інформувати своїх читачів про зазначене викривлення позиції лідера УНП в Заяві "Народної Самооборони".


Версія для друку На першу сторінку