>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


01/22/200304:58 PM

ЗВЕРНЕННЯ до голів усіх національно-демократичних партій України

Вибори 2002 року показали: українська національна демократія, як і в буремні 90-і, знову стала в аванґарді усіх державотворчих процесів. Хоча щедро оплачувані “політологи” й передрікали, що місткість національно-демократичної “електоральної ніші” не перевищує 15% виборців, Блок Віктора Ющенка “Наша Україна” та Блок Юлії Тимошенко, які в основу своїх програм поклали пріоритети української національної демократії, спільно здобули майже третину голосів громадян України. Такий результат дозволяє сподіватися на перемогу узгодженого кандидата націонал-демократів на президентських виборах 2004 року.

Ця перемога відкриє перед Україною нові історичні перспективи. Новий Президент разом із парламентом, де буде сформовано державницьку більшість, зможуть нарешті повести Україну демократичним шляхом. Соборна, національна демократична Україна стане частиною заможного, цивілізованого Європейського дому.

Але це станеться лише тоді, коли українська націонал-демократія зуміє переступити через амбіції лідерів та внутрішні чвари, об’єднатися в єдину згуртовану й потужну команду. Якщо ж і далі триватимуть лише розмови про об’єднання, не підкріплені реальними кроками, то це неминуче викличе зневіру значної частини наших прихильників, полегшить остаточне переобрання влади олігархічними кланами, орієнтованими на збереження сьогоднішньої антидемократичної, корумпованої системи, на втягування України винятково у сферу інтересів інших держав.

УНР та УРП “Собор” неодноразово на ділі демонстрували свою відданість справі єднання. УРП “Собор” існує в новій політичній якості після об’єднання 21 квітня 2002 року двох УРП та УНП “Собор”, а З’їзд УНР, що відбудеться 25 січня цього року, організаційно оформить процес об’єднання “знизу” тих осередків Руху й Демпартії, які спільно здійснювали демократичну революцію на межі 1980-1990-х років.

Але на цьому наші партії не зупиняються. Нашим першочерговим завданням є зближення Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” та Блоку Юлії Тимошенко, які ми репрезентуємо, з перспективою спільної участі в майбутніх президентських і парламентських виборах і створення в майбутньому потужної Української партії, що розвивала б традиції єдиного Руху та УРП початку 1990-х, стала б гідним виразником сподівань виборців – прихильників української національної ідеї.

Ми не претендуємо на власну виключну роль у процесі такого об’єднання, більше того, ми переконані – це має бути об’єднання рівних, де всі амбіції мусять відступити в ім’я головного – майбутнього України як потужної, заможної, вільної, європейської держави. Ми закликаємо всіх лідерів національно-демократичних партій до спільної праці в ім’я осягнення цієї історичної мети.

Голова РУХу (Українського Народного Руху)

Юрій КОСТЕНКО

Голова Української республіканської партії “Собор”

Анатолій МАТВІЄНКО

Підписано в м.Києві у День Соборності українських земельВерсія для друку На першу сторінку