>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/23/200605:23 PM

АСАДЧЕВ відкрив у Полтаві меморіальну дошку Симону ПЕТЛЮРІ і обіцяє спорудити йому пам`ятник

Сьогодні в Полтаві керівники міста та голова Полтавської ОДА Валерій АСАДЧЕВ відкрили меморіальну дошку відомому полтавчанину Симону ПЕТЛЮРІ. Дошку встановлено на колишній будівлі Полтавської духовної семінарії по вул. Сковороди (нині Аграрна Академія), де з 1895 по 1902 рр. С. ПЕТЛЮРА навчався на священика. Голова Директорії УНР і головний отаман її військ Симон ПЕТЛЮРА «повернувся» в рідне місто лише через 80 років по своїй смерті – після того, як ідею увічнення його пам’яті підтримав голова Полтавської облдержадміністрації, представник Української народної партії Валерій АСАДЧЕВ.

Губернатор вважає меморіальну дошку "лише першим кроком до відновлення історичної справедливості». На сьогоднішній урочистій церемонії Валерій АСАДЧЕВ повідомив, що найближчим часом заплановано провести конкурс на кращий проект пам’ятника Симону ПЕТЛЮРІ, перейменувати на його честь вулицю та посилити інформаційну роботу серед громади для відновлення достовірних даних про діяльність ПЕТЛЮРИ.

До відома. За ініціативи УНП, партійним коштом голова Рівненської обласної організації Василь ЧЕРВОНІЙ у 2003 р. у Рівному встановив єдиний в світі пам'ятник Симону ПЕТЛЮРІ навпроти Народного дому (другий «пам’ятник» – могильна плита у Франції) і домігся перейменування однієї з центральних вулиць міста на його честь. А 1993 р., також у Рівному, Рівненська обласна організація УНП за участі Івана Драча відкрила на стіні Народного дому меморіальну дошку видатному українцю.

Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Т.Шевченка, головою якого є член УНП Павло МОВЧАН, вже декілька років проводяться наукові слухання про діяльність Симона ПЕТЛЮРИ.


Версія для друку На першу сторінку