>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/24/200606:45 PM

УНП оцінює нинішній склад ВР як `найбільш неукраїнський` за весь період Незалежності. Президента закликали `покласти край кадровим переслідуванням членів УНП`

Як "найбільш неукраїнський за весь час Незалежності" схарактеризовано нинішній склад Верховної Ради України в заяві VIІІ (позачергового) з‘їзду Української народної партії, який відбувся 24 червня у Києві. "У ньому домінують представники великого космополітичного неукраїнського капіталу. Це стосується і опозиції, і, на жаль, коаліційної більшості", - йдеться у Заяві.

У Заяві зазначено, що "коаліційна угода лівоцентристської парламентської більшості не узгоджується і навіть суперечить президентській програмі", і це є "прямим наслідком виборів". "Зокрема, в економічному блоці не визначено пріоритетів і конкретних механізмів розвитку промисловості, енергетики, сільського господарства, оптимальної для економічного розвитку податкової політики, наших інтересів на міжнародних ринках. Не передбачено жодних заходів, спрямованих на подолання тоталітарного минулого..., відновлення історичної справедливості – визнання воїнів УПА борцями за волю України. Натомість фіксується фактична відмова від вступу України в НАТО в найближчій перспективі", - йдеться у Заяві "Про політичну ситуацію в Україні".

Серед причин такої ситуації названо розвиток подій після президентських виборів-2004, на яких "український народ відкинув тоталітаризм і обрав європейський демократичний шлях розвитку, задекларований у виборчій програмі Ющенка "10 кроків назустріч людям".

"Вільне трактування окремими діячами і політичними силами Конституції, законів і президентської програми, захоплення популізмом, чвари, боротьба за посади і вплив, інколи невиправдана поступливість і довірливість самого президента призвели до серйозного послаблення влади і втрати кредиту довіри до неї. Нерозкритими лишилися численні злочини, що в суспільстві сприймається як право на безкарність. За таких умов серйозно активізувалися реваншисти і внутрішні та зовнішні антиукраїнські політико-олігархічні клани. У людей наростає тривога і розчарування через неспроможність влади виконати свої обіцянки", - так оцінює УНП ситуацію напередодні виборів, результати яких УНП розцінює "скоріше як вияв емоцій та маніпуляції, а не про виважений вибір українського народу".

УНП закликала Президента ЮЩЕНКА взяти під особистий контроль діяльність нового уряду і спрямувати його на виконання програми "10 кроків назустріч людям", з якою була отримана перемога у 2004 р.

У заяві вказано на "активізацію розпочатої наприкінці 90-х антиукраїнської кадрової політики – витіснення з державної служби членів УНП шляхом безпідставних, незаконних звільнень". УНП бачить ознаки "переслідувань з політичних мотивів" та повернення "наклепів та доносів як елемента кадрової політики".

УНП закликала Президента "покласти край кадровим переслідуванням членів УНП та невідкладно вжити заходів щодо поновлення незаконно звільнених з державної служби".

УНП також закликала В.ЮЩЕНКА "виконати обіцянки, дані на Майдані, зокрема, щодо очищення влади від дискредитованих і корумпованих чиновників і казнокрадів".


Версія для друку На першу сторінку