>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


02/15/2006

Валерій АСАДЧЕВ: “Тарифи для населення і промисловості однозначно будуть переглядатися”

“Тарифи і для населення, і для промисловості однозначно будуть збільшеними у зв’язку з новою ціною за газ”, - переконаний народний депутат України, заступник голови комітету ВР з питань бюджету, представник Українського Народного блоку Костенка і Плюща Валерій АСАДЧЕВ. Тож, він наголошує, що “після виборів в Україні буде нова макроекономіка і новий бюджет”. Щоправда, “допоки всі нюанси підписаної газової Угоди залишаються до кінця не з’ясованими навіть членами самого уряду, говорити про конкретні параметри бюджетних змін рано”.

На думку Валерія АСАДЧЕВА, сьогодні міністерству фінансів та міністерству економіки необхідно провести дуже чіткі розрахунки щодо нової макроекономічної бази 2006 року, а також відповісти на запитання, хто все-таки продає газ Україні. „Бо зараз в бюджеті цим займається лише НАК „Нафтобаз”, і він має для цього великі преференції: нульову ставку ПДВ на вхід і продаж газу. А якщо буде побудована диверсифікована система, то всі, хто буде ввозити газ, будуть сплачувати 20% ПДВ”, - говорить Валерій АСАДЧЕВ. Він припускає, що “саме через ці 20% і виникла ціна у 110 доларів”.

Та у будь-якому випадку, за передбаченнями депутата, “тарифи будуть піднятими, інакше українцям постійно загрожуватиме “Алчевськ”. Єдина поступка, на думку Валерія АСАДЧЕВА, може бути в тому, що “для населення і для комунально-побутової сфери воно може бути незначним”. “Не треба забувати, що тепер НАК “Нафтогаз” отримує реальні гроші за транзит газу, яких він ніколи раніше не отримував. Тож тепер слід дивитися загальний баланс цієї структури на предмет – за рахунок чого можна утримувати більш низькі тарифи для населення”, - зауважує народний депутат.


Версія для друку На першу сторінку