>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/16/200711:15 AM

Юрій КОСТЕНКО: `Права альтернатива буде затребувана вже на наступних парламентських виборах 2011 року`
"УНП в мегаблоці "Наша Україна-Народна самооборона" представляє праву альтернативу, тобто ідею побудови національної економіки, яка здатна виробляти мінімум 70% готової продукції, ефективної системи енергозабезпечення без енергетичної залежності, сільського господарства, яке дасть і мільйони робочих місць, і буде продовжувати виконувати роль генетичної колиски українців", - заявив сьогодні один з лідерів "правиці", голова Української народної партії Юрій КОСТЕНКО під час чат-конференції "Перспективи правої ідеї в Україні" на сайті "Обозреватель".
За його словами, "права альтернатива – це національний інтерес, який домінує в державній політиці, це входження України в загальноєвропейську систему колективної безпеки, це коли ти пишаєшся тим, що ти – українець, і саме таку політику ми пропонуємо проводити під час виборчої кампанії".
Щодо перспектив правих в Україні, на переконання КОСТЕНКА, "їх потрібно шукати як в об’єднанні правих партій, так і в формуванні економічної основи правої ідеології". "Як Ви знаєте, сьогодні в Україні радше фінансуються короткочасні політичні проекти (мегаблоки), аніж послідовна ідеологічна політика, - відзначив лідер УНП. - Саме тому для правих надзвичайно важливою є присутність у законодавчому органі з метою впливу на найвищому рівні на державну політику". За його словами, "те, що "Рух-Українська правиця" виступив як співзасновник пропрезидентського мегаблоку – це і нові можливості для формування в Україні потужної правої політичної сили, яка буде здатна боротися за владу".
"Сьогодні ми ідемо до парламенту для того, щоб правій перспективі надати нового дихання захищати національну ідею, а не відійти від неї. В перспективі ми бачимо об’єднання правих та творення в Україні єдиної національно-демократичної сили, яка буде здатна боротися за владу в Україні, а не за присутність в ній. Це є стратегія УНП та НРУ", - повідомив лідер УНП. Водночас він повідомив, що ""Правиця" дуже довго вела переговори з іншими правими партіями, в тому числі з «Свободою» на КУНом щодо утворення єдиного правого об’єднання". Проте, зазначив КОСТЕНКО, "чіткої відповіді на наші заклики щодо об’єднання ми так і не отримали".
Відповідаючи на запитання, чи вдасться утворити на базі мегаблоку єдину партію до кінця 2007 року і що це буде за партія, лідер УНП нагадав, що "УНП разом з НРУ на своїх з’їздах ухвалили принципи об’єднання національно-демократичних сил, згідно з якими це має бути об’єднання, а не ліквідація чи приєднання". "Це має бути демократичний спосіб обрання керівництва партії шляхом таємного голосування, це має бути права політика, яку ми сповідуємо 18 років. Якщо такими ж ідеями будуть керуватися інші партії мегаблоку, то така партія може бути створена до кінця цього року", - заявив КОСТЕНКО.
Посилаючись на "ситуацію Прибалтиці, Польщі та інших європейських посткомуністичних країнах, де саме праві починали політику трансформації посткомуністичного суспільства в демократичне з високим рівнем життя, що дало можливість цим країнам бути сьогодні в ЄС", КОСТЕНКО висловив упевненість у тому, що "праві обов’язково стануть владою в Україні". "Україна багато в чому повторює шлях сусідньої Польщі. Упевнений, що права ідея в Україні є безальтернативною. Лише не настав час для неї. І тому, як на мене, вона буде затребувана вже на наступних парламентських виборах 2011 року ", - переконаний один з лідерів "Правиці", голова Української народної партії Юрій КОСТЕНКО.


Версія для друку На першу сторінку