>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/16/200801:50 PM

Звернення правління УНП до Патріарха Константинопольського Варфоломія щодо створення Єдиної Помісної Української Церкви

Ваше Святосте! У переддень Вашого візиту до України з нагоди відзначення 1020-річчя Хрещення України-Русі правління Української народної партії, яка розпочала свою діяльність ще перед проголошенням незалежності України і налічує нині близько 100 тисяч членів, звертається до Вас із закликом усебічно сприяти об’єднанню українських православних церков у Єдину Помісну Українську Церкву.

На жаль, уже багато років православна церква у нашій країні штучно розділена зовнішніми та внутрішніми силами, які виступають проти державності України та яким байдужі духовні потреби її народу. Ці сили роблять усе, аби не допустити об'єднання українських церков у Єдину Помісну Церкву та визнання її іншими церквами.

Історія доводить: без Єдиної Помісної Православної Церкви неможлива міцна державність і справжня незалежність країни, неможливий успішний розвиток духовності нації на основі християнських цінностей. Ми переконані: спокій і злагода в конфесійному житті України можливі лише за умови побудови національної помісної церкви - такої, яку вибороли для себе болгари, серби, румуни, грузини, естонці та інші народи.

Сьогодні настав сприятливий час для подолання розколу. Державна влада України як ніколи раніше усвідомлює гостру необхідність у створенні Єдиної Помісної Церкви. А останні події переконують, що долати розділення прагнуть більшість єпископату, духовенства й вірних усіх українських церков.

Усвідомлюючи усі ці обставини, ми просимо Вас проявити волю для того, щоби в Україні була проголошена і постала Єдина Помісна Українська Церква - потужний чинник єдності суспільства, міцності держави, утвердження духовності.


Версія для друку На першу сторінку