Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


09/22/200611:11 AM

Михайло БАТІГ: «Володимир БОНДАР мутить воду, коментуючи призначення Миколи ПАСАМАНА»

«Голова Волинської ОДА Володимир Бондар мутить воду, коментуючи призначення Миколи Пасамана. З його висловлювань – «наскільки я розумію», «наскільки я знаю» – видно, наскільки мало він розуміє норми, які існують в Нацраді, та в цілому при прийомі на державну службу, і наскільки мало знає про переможця оголошеного конкурсу на заміщення вакантної посади, свого колегу по депутатському корпусу облради Миколу Пасамана». Так сьогодні, 21 вересня, прокоментував Західній інформаційній корпорації член правління УНП, шеф-редактор газети «Народне слово» Михайло Батіг висловлювання губернатора Волинської області щодо призначення представником Нацради з питань телебачення та радіомовлення в області Миколи Пасамана.

«Голова Волинської облдержадміністрації вважає порушенням ту обставину, що Микола Пасаман не був погоджений ОДА на посаду представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Волинській області. Ніби в державі не існує порядку призначення держслужбовців на посаду за конкурсом. Ніби участь у конкурсі за оголошеними умовами й порядком може взяти не кожен, а лише погоджені державною адміністрацією. За такою логікою, оскільки з шести претендентів від Волині лише один був погоджений ОДА, конкурсна комісія Нацради мала б одразу оголосити переможцем Віктора Макарова – посланця від волинського губернатора.

Не заперечуючи якостей претендента Макарова як журналіста-телевізійника, кореспондента УТ-1, треба сказати, що за результатами письмового екзамену на знання законодавства він отримав 16 балів з 25 можливих, а Пасаман – 21. За результатами співбесіди конкурсна комісія все ж виставила цим двом кандидатам рівні оцінки – по 7 балів, залишивши можливість для членів Національної ради шляхом голосування визначити переможця.

Чи то голова Волинської ОДА запевнив свого погодженого посланця, що конкурс у Національній раді – проста формальність, чи з якої іншої причини, тільки Макаров не з’явився на засідання Нацради. Навіть Пасамана члени Нацради просили долучитися до пошуків земляка-конкурента, аби в присутності обох провести голосування, але виявилося, що Макаров вже у Луцьку.

Заслухавши інформацію про обидві кандидатури, шляхом поіменного голосування за призначення Пасамана проголосувало 6 із 7 членів ради (один утримався). За Макарова не проголосував жоден.

Таким чином, не голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко призначив свого однопартійця представником на Волині, а таке рішення прийняла беззаперечною більшістю голосів уся Національна рада, до складу якої входять по чотири представники від Президента України і Верховної Ради, кожен з яких має свої власні політичні уподобання.

Тепер щодо бідкання пана Бондара про призначення представником Нацради на Волинь не того, хто, на його думку, має перевагу в практиці.

Микола Пасаман за першою вищою освітою – інженер-механік по автоматизації суднових силових установок. Закінчив у 1977 році факультет автоматики Одеського вищого інженерного морського училища. Курсантів цього факультету називали «роботами» через надзвичайно велику кількість відведених годин для вищої математики, електротехніки, обчислювальної техніки, систем автоматизованого управління та інших інженерних дисциплін. За отриманою військовою спеціальністю офіцер ВМС Пасаман – інженер по ремонту приладів управління торпедною стрільбою, а ця стрільба значно складніша, ніж полювання на волинських зубрів, має пряме відношення до радіо і електроніки.

Другу вищу освіту Микола Пасаман здобував на відділенні журналістики Київського інституту політології і соціального управління, з профільної дисципліни «Теорія і практика засобів масової інформації» у додатку до диплому стоїть оцінка «відмінно», зрештою, як і з інших, бо диплом – з відзнакою. Теорія і практика ЗМІ включає в себе друковані та електронні ЗМІ, а отже – телебачення і радіо.

Упродовж майже дванадцяти років – редактор Іваничівської районної газети «Колос» з 1991 року організовував та випускав у світ не лише саму друковану газету, а й передачі районного радіомовлення, оскільки воно було структурним підрозділом очолюваної Миколою Пасаманом редакції.

Отже і тут все нормально навіть з чисто формального боку.

У обласній раді з 2002 року й до сьогодні Микола Пасаман працює в постійній комісії з питань духовності, до компетенції якої входить діяльність засобів масової інформації, його позиція тут завжди була спрямована на досягнення незалежності засобами інформації, позбавлення впливу на них владних структур і осіб.

Микола Пасаман – член Національної спілки журналістів України. За досягнення у професійній і громадській діяльності нагороджений дипломами, грамотами Спілки журналістів України, обласних і районних держадміністрацій та рад, лауреат Першої обласної премії "Людина року Волинського краю-2000" в номінації "Громадський діяч року" та загальнонаціональної програми «Людина року Волинського краю-2001» в номінації «Громадянин краю».

У період президентської виборчої кампанії 2004 року Микола Пасаман, вболіваючи за те, щоб вибори проходили чесно і не були сфальсифіковані їх результати, був ініціатором, організатором залучення і координатором двох тисяч міжнародних спостерігачів із Польщі. Близько 400 спостерігачів за посередництва Пасамана польський уряд прислав до України на парламентські вибори 2006 року.

Працюючи до травня 2006 року на посаді помічника-консультанта народного депутата України, був радником Парламентської Асамблеї Україна-Польща, працюючи радником голови Волинської облради з питань міжнародного співробітництва до останнього часу, зберіг здобуті раніше добрі відносини з теперішньою владою Польщі на рівні Уряду і Сейму. Це свідчить не лише про вільне володіння польською мовою, а й про комунікативні та дипломатичні здібності.

Шкода, що голова Волинської ОДА Володимир Бондар, який прийшов на цю посаду без конкурсу, без управлінського досвіду, а лише завдяки революційним перемінам, здійсненим звичайними людьми з переконаннями, що «ми не бидло, ми не козли», не шанує позиції цих людей.

До речі, за деякими джерелами інформації, Володимир Бондар був готовий погодити призначення Пасамана представником Нацради у Волинській області в обмін на його депутатський голос при обранні голови і заступників обласної ради. Пасаман відмовив», – йдеться у листі Михайла Батога у редакцію ЗІКу.

Довідка ЗІКу.

Голова Волинської ОДА Володимир Бондар прокоментував ЗІКу призначення члена УНП, депутата облради Миколи Пасамана на посаду представника Нацради з питань телебачення та радіомовлення в області: «Наскільки я розумію, він призначений з порушенням відповідних норм, які існують в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення. Я, безперечно, звертатимуся з цього приводу до керівництва держави, оскільки вважаю, що за цих обставин і для блага цієї роботи, керівник повинен мати перевагу в практиці, у досвіді роботи, і такі люди на Волині є, а не просто бути однопартійцем голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення». Про це повідомив 19 вересня власкор ЗІКу.

Володимир Бондар також додав: «Робота на цій посаді є виключно специфічна, технічна, вимагає знань, а не якихось політичних позицій. Сюди мав би бути призначений журналіст, який має відношення чи практику роботи у електронних засобах масової інформації. Наскільки я знаю, Микола Пасаман не має такої практики. Він не був погоджений ОДА на цю посаду. Я вважаю, що це є грубим порушенням чинного нормативного права, яке діє в Україні».

«Західна інформаційна корпорація», 21 вересня 2006 р.

http://www.zik.com.ua/index.php?news_id=55381


Версія для друку На першу сторінку