10/31/200704:38 PM
Юрій КОСТЕНКО: «Я даю 100%, що коаліція народиться»
- Ви готові розпустити УНП і влитися у лави НУНСу?
–Ні, це не передбачає Декларація. Декларація передбачає об’єднання політичних партій і для цього УНП розробила і внесла зміни до Закону про політичні партії у частині можливості об’єднання їх, а не ліквідації чи розпуску.
– (…) Спочатку ви ухвалите Закон?
- Звичайно. Спочатку треба ухвалити Закон про політичні партії у частині їх можливості об’єднання, а потім на основі розробленої програми правої партії, а також Статуту, який би передбачав демократичність обрання керівництва партії, а не так як обирали генсеків у КПРС шляхом підняття рук, після цього ми говоритимемо про терміни об’єднавчого процесу і про утворення єдиної правої політичної сили.
– Ідея про Закон – це ваша умова?
– Це не умова. Це записано у Декларації, яку ми підписали 5 липня, що партії об’єднуватимуться, а не розпускатимуться чи вливатися у НУ-НС.
–Щодо термінів. Ви мали це зробити до виборів, але не зробили?
- Щодо термінів, думаю, (…) це неможливо було зробити до виборів, бо не було законодавчих підстав для того, щоб об’єднувати партії. І лише після того, як буде сформована демократична коаліція і внесені зміни до Закону, юридичні підстави для об’єднання з’являться.
–Чому ви бажаєте кінця народній казці про рукавичку, коли вас дев’ять в одному НУ-НСі? Чому треба партію створювати?
–Якщо говорити про УНП, хочу нагадати, що ми були ініціаторами об’єднавчого процесу на правому фланзі і у 2006 році ми через творення правого блоку на виборах думали, що все закінчиться об’єднанням у єдину політичну партію. Цього не відбулося. Зараз – це повторення того шляху, який ми вже проходили, в тому числі з НРУ, і в цьому процесі хочуть брати участь більша кількість партій. Я не думаю, що це лише ті, хто є у блоці.
– Що це об’єднання дасть?
– Нову якість правим силам, адже Незалежність утворювалася правими політичними силами – НРУ, але за всі роки Незалежності праві жодного разу не мали більшості у ВР. Саме цим Україна відрізняється від усіх інших посткомуністичних чи пострадянських держав.
– Сьогодні було сказано, що так звана група ризику свої автографи пред’явить у четвер про те, що вона підписала, що не лише увійде у фракцію, а також створить коаліцію у Юлією Тимошенко. Якщо партія буде після того, як буде проголосовано Закон, а коаліцію вам треба створювати зараз. У коаліцію можуть увійти або не увійти хтось з цієї дев’ятки?
– Рішення ухвалюватиметься на засіданні фракції.
- Коли?
– Після того, як ми набудемо повноважень народного депутата, приймемо присягу. (…) Регламентування щодо створення коаліції записано у чинній Конституції. Лише набувши повноважень депутата, прийнявши присягу, розпочавши роботу ВР ми можемо утворювати більшість. Я кажу про юридичний процес.
–Це здається вже неможливим.
– Ні, думаю, що це набагато швидше буде, ніж нам передрікають, що ми не створимо демократичну коаліцію.
–Скільки відсотків Ви даєте, що народиться дитя під назвою «коаліція»?
–Я даю 100%, що коаліція народиться.
–А те, що пуповина навколо цієї «дитини» стільки разів щільно обмотана, ця «дитина» буде нормальною?
– Давайте не плутати політичний процес і юридичний. Політичний процес, який зараз відбувається – це дискусія, які перші законопроекти має ухвалювати демократична коаліція, яка програма і пріоритети програми. Юридичний процес – з моменту прийняття присяги.
З моменту прийняття присяги демократична коаліція утвориться у той самий день. Питання щодо програми, законів, які коаліція ухвалюватиме, як першочергові – це питання дискутуватиметься на засіданнях фракції.
- Переговорний процес щодо створення єдиної партії на базі блоку НУНС має очолити член Блоку, глава Секретаріату Президента Віктор Балога? Яка Ваша думка щодо цього?
- Це перебільшення, бо єдину партію утворюватимуть ті партії, хто на своїх з’їздах ухвалить рішення про об’єднання, а не Секретаріат Президента. Інша річ, що Балога є членом НСНУ і сама ця партія може делегувати повноваження по переговорах будь-якому своєму членові, тим більше, що він є у керівництві партії. Питання об’єднання – це питання прерогативи самих партій, а не Секретаріату Президента. (…)
1+1, ТСН, 30 жовтня 2007 р.
|