>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


10/20/200605:45 PM

Генконсул РФ ГУЗЕЄВ попросив вибачення за свій МЗС

У відповідь на недавню заяву представників МЗС Російської Федерації щодо утисків російської мови в Івано-Франківську міська рада скерувала звернення до Президента України, МЗС РФ та громадян України всіх національностей, у якому висловила «глибоке обурення грубим втручанням офіційних кіл Росії у внутрішні справи України», зокрема у сферу компетенції органів місцевого самоврядування України щодо мовного питання. Про це повідомив міський голова Івано-Франківська, представник Української народної партії Віктор АНУШКЕВИЧУС.

«Вважаємо заяви про утиски російської мови в Івано-Франківську безпідставними і провокативними, які мають на меті посіяти розбрат в багатонаціональному українському суспільстві. Російська мова є пріоритетною в медіа-просторі України, на відміну від державної. Конституцією України російська мова визначена терміном «мова міжнародного спілкування» як одна із офіційних мов ООН, а тому апріорі є захищеною відповідним статусом, якого не має українська мова. Вважаємо, що за таких обставин саме державна – українська мова потребує захисту та популяризації, щоб уникнути її занепаду та поступового відмирання», - йдеться у зверненні.

Водночас Віктор АНУШКЕВИЧУС поінформував, що «під час недавньої (13 жовтня) зустрічі в Івано-Франківську з консулом РФ у Львові Євгенієм ГУЗЕЄВИМ, з уст останнього прозвучали вибачення і пропозиція «давайте дружити».


Версія для друку На першу сторінку